Binance, Bitcoin, Cardano ve Diğer 37 Likidite Havuzunu Kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance Pazartesi günü, Binance Liquid Swap’tan 39 likidite havuzunun kaldırıldığını duyurdu. 

Likidite havuzlarından kaldırılan başlıca kripto paralar ve tokenler Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Bitcoin (BTC), Tron (TRX), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT), Filecoin (FIL) ve Pepe Coin (PEPE)’dir.

Binance Likidite Havuzunun Kaldırılacağını Duyurdu

Kripto borsası Binance , 28 Ağustos’ta yaptığı resmi duyuruda 39 likidite havuzunu kaldırma planını açıkladı. Binance genellikle ürün ve hizmetlerine periyodik olarak kripto ekler ve bunları kaldırır. Ancak ABD SEC ve CFTC davaları ve düzenleyici zorluklar, işlem hacimleri ve likidite önemli ölçüde düştüğü için Binance’i bu değişiklikleri yapmaya zorladı.

Binance, 1 Eylül’de saat 04:00 UTC’de 13 BNB çiftini likidite havuzundan kaldıracak. Bunlar ADA/BNB, MATIC/BNB, FIL/BNB, AVAX/BNB, TRX/BNB, CHZ/BNB, CTSI/BNB, GALA/BNB, NEO/BNB, SUSHI/BNB, SXP/BNB, THETA/BNB, ve ICP/BNB.

Bitcoin ve Ethereum çiftlerindeki çiftler ALICE/BTC, APE/BTC, CHZ/BTC, ID/BTC, SUSHI/BTC, SXP/BTC, THETA/BTC ve TRX/ETH’dir.

Diğer likidite havuzları arasında BTC/TUSD, DOT/BUSD, FRONT/BUSD, AVA/USDT, ENJ/USDT, KDA/USDT, LIT/USDT, PAXG/USDT, PEPE/USDT, SANTOS/USDT, TKO/USDT ve TLM/USDT bulunuyor.

Kullanıcılar bugünden itibaren yukarıdaki likidite havuzlarına likidite ekleyemeyecekler. Ayrıca yukarıdaki likidite havuzlarında pozisyon sahibi olan kullanıcılar, yatırdıkları varlıkları 1 Eylül’den itibaren cüzdanlarına alacaklar.

Bu arada Binance, BTC/TUSD spot ve marjin ticaret çifti için sıfır ücretli Bitcoin ticaretinde değişiklikler yapmayı planlıyor. Binance’in Mart ayında sıfır komisyonlu alım satım işleminin sona ermesinin ardından işlem hacimlerinin %90’lık işlem hacmi düşüşüne benzer bir darbe alması nedeniyle bu hamle büyük olasılıkla başka bir büyük satışı tetikleyebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase, BTC ve XLM Ödüllü Banka Kartını Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu