Binance, Bitcoin Sahipliğiyle Coinbase Borsasını Geçti

Kripto analisti Will Clemente tarafından paylaşılan Glassnode verilerine göre Binance, Coinbase’i geçerek en fazla BTC’ye sahip en büyük borsa sıralamasında yerini aldı.

Yakın tarihli bir Glassnode Insights raporu, Coinbase’in son iki yılda toplam 450.000 BTC’nin üzerinde net Bitcoin çıkışı yaşadığını belirtti. Coinbase BTC bakiyesinin tutarlı bir 10K ila 30K BTC adım işlevinde düştüğünü belirtiyor ve düşüşün, bu paraların Coinbase varlığıyla ilgisi olmayan yeni cüzdanlara aktarılmasından kaynaklandığını ekliyor. Boyutları göz önüne alındığında Glassnode, kurumlar için koruyucu çözümler olarak hizmet edebileceğine dair spekülatif iddiada bulunuyor. Öte yandan, aynı dönemde Binance’in net bakiyesi yaklaşık 300.000 BTC arttı. Sonuç olarak Binance, Will Clemente tarafından vurgulandığı gibi, Coinbase’i en büyük Bitcoin arzına sahip borsa olarak değiştirdi. Glassnode, haftalık zincir içi bülteninde, Bitcoin fiyatlarının bir aydan fazla bir süredir Realize Fiyatın altında işlem görmesi nedeniyle derin ve eksiksiz bir teslimiyetin gerçekleştiğine dair birçok gösterge olduğunu kaydetti. Bu nedenle çok sayıda sinyal, gerçek dip oluşumunun gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Coinbase, İtalya’dan onay aldı

Pazartesi günü yayınlanan bir blog gönderisine göre, ABD kripto para borsası Coinbase, İtalyan tüketicilere hizmet vermeye devam etmek için İtalyan düzenleyicilerden yetki aldı. İtalya’daki finansal aracıları ve kredi komisyoncularını düzenleyen ve kara para aklama prosedürlerini uygulayan Organismo Agenti e Mediatori (OAM), Coinbase’in standartlarına uyduğunu söyledi. Coinbase’in rakibi olan dünyanın en büyük borsası Binance, Mayıs ayında OAM’a kaydolduğunu duyurdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'in Etkileyici Yükselişi Piyasayı Korkudan Açgözlülüğe Çevirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu