Binance CEO’su “CZ”, Bitcoin Madenciliğini, Meme Coin’ler ve Merak Edilen Bir Çok Soruyu Yanıtladı

Binance CEO Changpeng “CZ” Zhao, Twitter üzerinde gerçekleştirilen bir AMA oturumunda, Binance ve diğer kripto konularıyla ilgili görüşlerini paylaşarak şüpheleri giderdi.

Bu konular arasında Lightning Network, Bitcoin madenciliği planı, ABD ve Hindistan’daki düzenleyici zorluklar, meme coin’ler ve Hong Kong ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde artan kripto benimseme ve olumlu düzenlemeler yer alıyor.

Binance CEO’su, kripto borsalarında Lightning Network’ün entegrasyonu konusunda her borsanın ilerleyen süreçte desteklemesi gerektiğine inanıyor. Özellikle Binance Pay ve diğer farklı cüzdan hizmetleri için bu oldukça önemlidir ve mantıklıdır.

CZ, Binance’nin Bitcoin ve kripto madenciliğine girmek gibi bir planı olmadığını belirtti. Binance, madencilik işine aşina değil ve düşük elektrik fiyatları konusunda pazarlık yapmak gibi birçok zorluk var. Binance sadece bir madencilik havuzu işletmekte, bu madencilik çiftliğinden farklı bir işlem. Madencilik havuzu, madencilerin bağlandığı bir sunucudur ve madencilik havuzu işletmecileri tarafından işletilir.

“Aşırı enerji tüketen bir madencilik algısı hakkında birçok yanlış anlama var. Madenciliğin çok önemli olduğuna inanıyorum, ancak bu bizim temel uzmanlık alanımız değil.”

CZ

ABD ve Hindistan’daki artan düzenleyici zorluklar ve yatırımcılar için yaşanan rahatsızlıklar ile bankaların kripto işlemlerini sınırlamasını eleştirdi. Çünkü hala kripto ile ilgili net kurallar ve yönlendirmeler bulunmuyor.

Binance CEO’su, insanların meme coin’lere yatırım yapmaması gerektiğine ve YouTuber’ların tavsiyelerine herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmaları konusunda güvenmemeleri gerektiğine inanıyor. Meme coin’ler, NFT’ler, metaverse ve benzeri projelerle ilgilenmiyor. CZ’ye göre, Binance, uygun bir ön inceleme yapmadan hiçbir coin’i listelemiyor, ancak diğer borsalar bu coin’leri listeleyebilir. Zhao’nun tavsiyesine göre, insanlar böyle projelere yatırım yapmadan önce araştırma yapmalı ve beklemeliler.

Hong Kong ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Kripto Merkezi

Binance CEO’su, UAE ve Hong Kong’da genişleme planlarını paylaştı. UAE düzenleyicileri kripto dostu olup ülkede kripto benimsemeyi artırmayı amaçlıyor. Kripto şirketleri ve borsaları, ABD, Kanada ve Avustralya gibi yerlerdeki düzenleyici baskılar nedeniyle daha iyi fırsatlar sunan kripto dostu bir ülkeye geçiş yapmayı planlıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   McDonald's El Salvador'da Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Hong Kong düzenleyicileri, kenti bir kripto merkezi haline getirmeyi hedefliyor ve birçok kripto borsası lisans başvurusunda bulunmuş durumda. Perakende yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kriptolara yatırım yapmalarına da izin veriliyor.

ABD’deki kripto manzarası hala karmaşık durumda. Birkaç başkan adayının Bitcoin’i desteklemesine rağmen, Kongre’nin desteğinin derecesi düşük.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu