Binance, Coinbase’i Geride Bırakarak En Büyük Bitcoin Rezervine Sahip Oldu

Son raporlara göre, kripto devi Binance, şimdiye kadar ilk kez en büyük Bitcoin rezervi sahibi şirket haline geldi. Borsa rezervi göstergesi, şu anda merkezi borsaların cüzdanlarında depolanan toplam Bitcoin miktarını gösteren bir göstergedir.

Aslında Neyi Gösterir

Bu metriğin değeri arttığında, yatırımcıların şu anda kripto paralarını borsaya yatırdıklarını gösterir. Öte yandan, düşüş, sahiplerin şu anda BTC’lerini bu borsadan çekmekte olduğu anlamına gelir. İşte son birkaç yılda Bitcoin için büyük pazar platformları tarafından tutulan rezervlerdeki eğilimleri gösteren bir grafik.

Bitcoin rezervi

Yukarıdaki grafikten de görülebileceği gibi, neredeyse tüm büyük oyuncuların Bitcoin rezervleri son zamanlarda keskin bir şekilde düşüyor.

FTX’in iflası, meydana gelen bu hızlı düşüş eğiliminin temel nedenidir. Piyasanın her yerindeki yatırımcılar, FTX’in iflasının bir sonucu olarak merkezi borsalara giderek daha fazla şüpheyle yaklaşıyor.

Bu nedenle, kripto paralarını anahtarlarını tuttukları cüzdanlarda saklamak için önemli miktarda para çekme işlemi yapıyorlar. Ancak özellikle bir kripto borsası çok dikkat çekici bir gelişme sergiledi. Diğer borsaların aksine Binance’in rezervi bu dönemde fiilen arttı.

FTX’in çöküşünün ardından, Binance ilk olarak rezervlerinde de önemli bir düşüş fark etti, ancak son zamanlarda borsa mevduatlarda önemli bir artış gördü. Borsanın Bitcoin rezervi son zamanlarda hızlı bir artış yaşadı ve bu sadece önceki düşüşü telafi etmekle kalmadı, aynı zamanda onu da aştı.

Daha önce BTC rezervleri açısından en büyük borsa olma unvanını elinde bulunduran Coinbase’in hazineleri, şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Binance’in rezervlerinin gerisinde kaldı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yüz Milyonlarca Dolar Değerinde Bitcoin Borsalardan Çekiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu