Binance Kendi 'Marjin Risk Fonu'nu Duyurdu - BTC MAGAZİN

Binance Kendi ‘Marjin Risk Fonu’nu Duyurdu

Binance Pazartesi günü marjin yatırımcıları için bir “Marj Riski Fonu”nu açıkladı. Sigorta fonu tasfiye edilen marjin hesaplarının ödenmemiş kredilerini ödemek için kullanılacaktır.

Duyuru şunları söyledi:

Şu andan itibaren, marjin borçlanmasından toplanan tüm faiz ücretlerinin %15’i bu fona tahsis edilecektir.

Marjin ticareti, kullanıcıların borsadan kredi ödünç almasını veya traderların cüzdanlarındaki mevcut fonları teminat olarak kullanmasını gerektirir. Kullanılan marjine bağlı olarak, teminat kullanılır veya kullanılmaz. Binance, marjin kredileri ödünç vermek için ücret (faiz) alır ve bunlardan toplanan ücretler risk fonuna girer.

Bu risk fonu, Binance’in zaten var olan SAFU [kullanıcılar için güvenli varlık fonu] fonuna bir ektir. Risk fonu gibi, SAFU fonu da tüm ticaret ücretlerinin %10’u girdiği için her gün büyüyen bir acil durum fonudur. Binance’e yönelik saldırı sırasında, bu fon etkilenen kullanıcılara ödeme yapmak için kullanılmıştı.

Sigorta fonları bir borsanın yaşam döngüsünde büyük rol oynar ve kullanıcıları güvenlik ihlali veya hack gibi aşırı durumlara karşı korur. Tüm büyük platformların sigorta fonları vardır. Örneğin BitMEX’in bir BitMEX sigorta fonu var, ancak Coinbase veya Gemini gibi yasallaştırılmış borsalarda her kullanıcı için bir FDIC sigortası bulunmaktadır.

Tipik olarak, SFOX gibi bir FDIC sigortalı borsada, her cüzdan 250,00 dolara kadar sigorta talep edebilir. Binance için bu SAFU fonudur ve marjin ticareti/borçlanması ile yakından ilişkili olan marjin risk fonundan farklıdır.

Bu duyuru, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance‘ın kripto para birimi ekosistemini oluşturmak için bir dizi ürün ve platform başlattığı bir zamanda geldi. Ayrıca, Binance Pool, ilk bloğunu Cumartesi günü çıkardı ve bugün, ilk ürün teklifinin FPPS [Hisse Başına Tam Ödeme] ödeme yöntemi kullanılarak Bitcoin madenciliği olacağı açıklandı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu