Binance, Kripto Kurtarma Fonu Hedefini 2 Milyar Dolara Yükseltti

Kripto borsası FTX’in çöküşünden bu yana, Binance başkanı Changpeng Zhao, sıkıntılı ancak temelde güçlü firmalara yardım etmek için bir kurtarma fonu oluşturmak için aktif olarak çalışıyor. Ayrıca Binance, bağış toplama planlarını 1 milyar dolardan 2 milyar dolara çıkardı.

24 Kasım Perşembe günü yaptığı röportajda Zhao, kripto kurtarma fonunun likidite sıkışıklığı yaşayan kripto projelerini desteklemek için ortak yatırımcılara sahip olacağını söyledi. “Farklı sektör oyuncularının istedikleri gibi katkıda bulunacakları gevşek bir yaklaşımla gidiyoruz” dedi.

Polygon Ventures, Jump Crypto, Animoca Brands, Aptos Labs, Kronos, GSR ve Brooker Group gibi popüler isimlerden bazıları şimdiden 50 milyon dolarlık bir taahhütte bulundu. Binance CEO’su, kripto sektörüne FTX’in iflasından kaynaklanan zararı sınırlamak istediğini söyledi.

Binance, ne kadar katkı sağlayacağını henüz paylaşmadı. Ancak kaynaklar, Binance’in olası katkısının diğer firmaların taahhütlerinden çok daha ağır basacağını iddia ediyor. King River Digital Assets Fund portföy yöneticisi David Adams, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Piyasa, önemli miktarda Binance dışı sermaye çekip çekmediğini görmek için fonun halka açık cüzdan adresini yakından izleyecek, çünkü bu, endüstri desteğinin istikrar için ne kadar geniş tabanlı olduğunu gösterecek.”

Zhao’nun Güvenilirliği Tehlikede

Binance CEO’su bu fırsatı kripto alanında güvenilirliğini artırmak için kullansa da, tweet’lerinin FTX’te olayların gidişatını tetiklemesi birkaç soruyu ateşledi. Birleşik Krallık Parlamentosu’ndan bazı milletvekilleri de Binance’ten Zhao’nun 6 Kasım’daki tweet’lerini çevreleyen koşulları açıklamasını istedi.

Milletvekilleri, şirketin bu tweet’lerin etkisini anlayıp anlamadığını bilmek istiyor. Sosyal ticaret platformu Alpha Impact’in CEO’su Hayden Hughes şunları söyledi:

“Piyasada, kurtarma fonunun kendisinin her şeyi tersine çeviren katalizör olamayacak kadar çok belirsizliği var. Hala FTX etkisinin boyutunu bilmiyoruz. Ancak dibe yakın veya dipte olduğumuzu düşünüyorum ve piyasaların buradan çok aşağı inmesini beklemiyorum.”

Öte yandan, Binance ile düzenleyici gerilimler, borsanın hiçbir yerde resmi bir dayanağı olmayan çeşitli yetki alanlarında lisanslara sahip olması nedeniyle varlığını sürdürüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance X Projesi İçin Düzenleyicilerle Çalışmayı Planlıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu