Binance Pay Nedir? Sıfır Ücretle Kripto Göndermek ve Almak İçin Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en yüksek hacimli ve en çok kullanılan kripto para borsası olan Binance, bir anında ve ücretsiz ödeme hizmeti olarak Binance Pay’i piyasaya sürmüştü. Facebook Pay, Google Pay, Paypal gibi uygulamalarla benzer şekilde çalışan uygulama, bunlardan farklı olarak kripto paraları desteklemektedir. Bu makalede Binance Pay nedir, nasıl kullanılır, ücretsiz kripto transferi nasıl yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Binance, ailenize ve arkadaşlarınıza sıfır ücretle yıldırım hızında kripto göndermek için basit bir yöntem geliştirdi. Binance Pay, temassız, güvenli, sınırsız ve kullanıcıdan kullanıcıya dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir ücret ödemeden kripto ödemesi yapmaya, kripto göndermeye ve almaya yarayan bir uygulamadır. Binance Pay, doğrudan alışveriş yaparken de kullanılabilir. Binance Pay’i kabul eden birçok mağaza ve işletme var. Seyahat uygulaması Travala da bunlardan biri.

Binance Pay’in en iyi yanı kripto ödemelerinde, kripto göndermede ve almada sıfır ücretle çalışmasıdır. Geleneksel ödeme altyapısı hizmetleri, işlemler için yüksek ücretler talep eder. Binance Pay, geleneksel finans kurumlarının birçok sorununu ve sınırlamasını çözmenin iyi bir yöntemidir.

Binance Pay gibi uygulamalar ayrıca kripto paraların finansal dönüşümün merkezinde yer aldığı bir ekosistem oluşturuyor. Bu hizmetlere ihtiyaç duyan büyük uluslararası nüfusa fayda sağlayan dijital bir ekonomi ve dünya, bu uygulamalarla gelişiyor.

İnternet alışverişleri ve sanal ödemeler, özellikle son 10 senede herkesin normal yaşamının önemli parçası haline geldi. Kripto paraların da kendini kanıtladığı yeni düzende, insanlar cüzdanlarındaki kriptoları ödeme yaparken de kullanabilmeyi arzuluyor. Bu uzun vadeli dönüşümün bir parçası Binance Pay.

Yalnızca beta sürümünde bile 250.000 kullanıcıya ulaşan Binance Pay, bir buçuk yıldan daha kısa olan halka açık sürümünde on milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. Şu anda Binance Pay’e hem eşler arası ödemeler hem de satıcı tabanlı işlemler için erişilebilir.

Binance Pay Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Binance Pay Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Birkaç basit adımla birlikte bir Binance Pay hesabı oluşturabilirsiniz. Bundan önce bir Binance kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz varsa Binance mobil uygulamasını veya web sitesini kullanarak basitçe Binance Pay hesabı oluşturabileceksiniz.

#1 Fonlama Cüzdanına Gidin

Mobil uygulamadan veya web’den Binance hesabınıza girdikten sonra Cüzdan içindeki Fonlama Cüzdanına gitmelisiniz. Burada “Öde” seçeneğini göreceksiniz. Aynı seçeneği Profilinize gittiğinizde de bulabilirsiniz.

#2 Binance Pay’i Açın

Öde seçeneğini tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda “Binance Pay’i Aç” düğmesine tıklamalısınız.

#3 Kullanıcı Adı ve PIN Oluşturun

Sizden Binance Pay hesabınızda kullanacağınız bir kullanıcı adı ve 6 haneli bir PIN kodu oluşturmanız istenecektir. Eğer daha önce bir Binance kullanıcı adı oluşturduysanız doğrudan o kullanıcı adını kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki kutucuğu işaretleyerek Binance koşul ve şartlarını kabul etmiş olursunuz. Etkinleştir düğmesine bastığınızda Binance Pay hesabınız etkinleşerek kullanıma hazır olacaktır.

Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Binance Pay ile herhangi bir Binance Pay kullanıcısına kripto göndermek çok kolaydır. Bunun için QR kodunu tarayabilirsiniz, hesaplarıyla ilişkili Pay ID’lerini girebilirsiniz, hesaba kayıtlı telefon numaralarını veya e-posta adreslerini de kullanabilirsiniz. Birine kripto yollamak için şu adımları takip edebilirsiniz:

#1 Binance Pay’e Girin

Mobil uygulamasından profile gidip Öde seçeneğine dokunarak, web sitesinden iste fonlama cüzdanındaki ödeme seçeneğine tıklayarak Binance Pay’e girebilirsiniz.

#2 Gönder Seçeneği

Hem web sitesi hem de mobil uygulamada Gönder seçeneğini bulabilirsiniz. Buna tıklayarak ayrıntıları gireceksiniz.

#3 Ödeme Ayrıntılarını Girin

Alıcının e-posta adresini, Pay ID’sini veya telefon numarasını girebilirsiniz. Bu kısımda isterseniz iletişim listesindeki kişilerden birini seçebilir veya QR kod okutarak bilgilerin otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

#4 Gönderim Miktarı

Bu adımda spot ve fonlama cüzdanlarınızda bulunan kriptoların miktarını görebilirsiniz. Göndermek istediğiniz tutara ek olarak isteğe bağlı bir not da yazabilirsiniz.

#5 PIN Kodu Girerek Onaylayın

Ödemeyi onayladıktan sonra hesabınızı kurarken oluşturduğunuz PIN kodunu girmeniz gerekecektir. PIN kodunu doğru girdikten sonra ödemeniz tamamlanacaktır. Eğer PIN kodunuzu unuttuysanız ve beş kez yanlış girerseniz ödeme işleviniz kilitlenecektir ve 5 saat boyunca kullanılamayacaktır. Bu yüzden ilk 4 seferde hatırlayamazsanız beşinci kez denemek yerine sıfırlamayı tercih edin.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Basic Attention Token (BAT) Nedir? BAT Token Geleceği ve Yorum 2022

Binance Pay güncel olarak 70’ten fazla kripto para ile ödeme ve transfer yapmayı destekler.

Binance Pay İle Nasıl Ödeme Alırım?

Binance Pay İle Nasıl Ödeme Alırım?

Binance Pay ile kripto ödemesi almak için temel olarak iki seçenek var.

QR Kod Aracılığıyla

Mobil uygulamadan kullanıcı merkezi seçeneğine giderek Ödeme seçeneğine tıklayın. Burada “Al” seçeneğini bulabilirsiniz. Benzersiz bir QR kod oluşturduktan sonra bunu karşı tarafla paylaşabilirsiniz. İsteyen herkes uygulamadan QR kodunu tarayabilir. İsterseniz belirli bir ödeme miktarı belirleyip QR kodunu o şekilde de oluşturabilirsiniz.

İsteğinize bağlı olarak belirli bir kripto para birimi de seçebilirsiniz. Örneğin 0,25 ETH ödeme almanız gerekiyorsa tam da buna yönelik bir QR kod oluşturabilirsiniz. Ödeme gönderirken yaptığınız gibi ödeme almak için QR kod oluştururken de not ekleyebilirsiniz.

Telefon Numarası, Pay ID veya E-Posta Adresi Aracılığıyla

Kripto ödemesi almak için Pay ID’nizi, hesabınızla ilişkili telefon numaranızı veya e-posta adresinizi de verebilirsiniz. Bunlara ek olarak, Binance hesabınızdaki iletişim listesine yakınlarınızın hesaplarınızı ekleyebilirsiniz.

Binance Pay Merchant API

İster bir e-ticaret işletmesine isterseniz de fiziksel bir mağazaya, dükkana veya restorana sahip olun. Binance Pay’in Merchant API’ını kullanarak kripto para ödemeleri kabul edebilirsiniz. Dijital ödemeleri veya yüz yüze ödemeleri QR kod ile alabilirsiniz.

Binance Pay Ücretli mi?

Binance Pay Ücretli mi?

Binance Pay üyeliği ve işlemleri için herhangi bir ücret ödenmez. Binance Pay kullanıcılarının tamamı Binance’in kayıtlı üyeleridir, dolayısıyla ödeme gönderirken veya alırken Binance yalnızca gönderici ve alıcının hesap bakiyelerini günceller. Hem kripto paraları desteklemesi hem de ücretsiz olması, Binance Pay’i rakiplerinin önüne geçiren alanlardır.

Binance Pay’i Hangi Alışveriş Sitelerinde Kullanabilirim?

Binance Pay'i Hangi Alışveriş Sitelerinde Kullanabilirim?

Binance Pay gün geçtikçe daha fazla mağaza ve işletme tarafından entegre ediliyor. Şu anda içlerinde Travala.com, CryptoRefills, Uquid ve CoinsBee’nin de olduğu 57’den fazla mağazadan alışverişleriniz için Binance Pay’i kullanabilirsiniz.

Binance Pay Kullanmanın Avantajları

Binance Pay, kullanıcılarına birçok avantaj sunar:

  • Harcama ve işlemlerinizi basitçe takip edebilirsiniz.
  • Yıldırım hızında ve sıfır maliyetle kripto ile ödeme yapabilir, kripto gönderip alabilirsiniz.
  • Kripto paralarınızı fiat paraya dönüştürmek zorunda kalmadan doğrudan ödeme yapabilirsiniz.
  • Kendiniz için en uygun sırayla hangi kriptoları harcamak istediğinizi seçebilirsiniz. Binance Pay, kullanıcılara ödeme tercihlerini belirleme fırsatı verir. Payment Priority Order özelliği, kullanıcıların tercih ettikleri sırayla hangi kripto para birimlerini harcamak istediklerini seçmelerine olanak tanır.
  • Blok zinciri teknolojisi sayesinde işlemlerin güvenliğinden emin olabilirsiniz. Binance Pay, Pay cüzdanında tutulan tüm varlıklar için maksimum güvenlik sunar çünkü dolandırıcıların fonlarınıza yetkisiz erişim elde etmesi neredeyse zordur. Dolandırıcıların fonlarınıza yetkisiz erişim elde etmesi neredeyse imkansızdır.

Binance Pay Güvenli mi?

Binance Pay Güvenli mi?

Binance Pay’in iki faktörlü kimlik doğrulaması olan Pay Pin, onu güvenli bir ödeme sistemi yapar. Binance Pay’e ulaşmak için öncesinde Binance hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bu giriş esnasında da çok faktörlü kimlik doğrulama sistemi kullanıyorsanız daha da güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Ekstra güvenlik düzeyleri, dolandırıcılıkları ve yetkisiz ödemeleri önlemeye yardımcı olur.

Binance’in yarattığı yeni, stressiz, kolay ve güvenli dünyaya hoş geldiniz. Binance Pay’i bugün kullanmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz. Henüz bir Binance hesabınız yoksa Binance’e buraya tıklayarak kaydolabilirsiniz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu