Facebook'un Librası Varsa Binance'nin Venüsü Var ! - BTC MAGAZİN

Facebook’un Librası Varsa Binance’nin Venüsü Var !

Binance, Facebook’un Librasına karşı dünya çapında yerelleşmiş stabilcoin geliştirmeye odaklanan “Venus” adlı açık bir blok zinciri projesi başlatıyor.

Binance, bugün 19 Ağustos’ta yayınlanan bir duyuruda, Binance Chain’in geniş kullanıcı tabanı ve halihazırda kurulmuş olan küresel uyum önlemleri ışığında böyle bir para ekosistemini başlatmak için iyi bir konumda olduğunu savundu.

Borsa, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkeleri güçlendirecek yeni bir para birimi ekosistemi geliştirmek için hükümetler, şirketler, teknoloji firmaları ve diğer kripto para birimi ve blok zinciri projeleriyle ortaklıklar aradığını duyurdu.

Duyuruya göre, projenin vizyonu, küresel ölçekte etkide bulunan ortakları destekleyen “yeni bir açık ittifak ve sürdürülebilir topluluk oluşturmak”.

Hem Libra, Hem Gemini

Binance’ın iddialı yeni girişimi, Libra’yı duyuran sosyal medya devi Facebook’tan gelen hamlelerle doğrudan rekabet ediyor gibi görünüyor.

“Venus” adını seçen Binance, hem Facebook’un Libra projesi hem de Winklevoss Twins’in Gemini Borsası ve Gemini Doları ile rekabet edecek.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu