Binance’a Acil Durdurma Emri: Belçika, Avrupa Ekonomik Alanı İhlalleri Nedeniyle Harekete Geçti!

Kripto para piyasasının önde gelen aktörlerinden Binance, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı bir dava sürecindeyken, Belçika’nın mali düzenleyicisi, borsanın belirli işlemlerini durdurmasını talep etti.

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), ülkede sanal para birimleri ile yasal para birimleri arasında gerçekleştirilen borsa işlemleri ve saklama cüzdanı hizmetlerinin derhal sonlandırılması emrini verdi.

Bu emir, Avrupa Ekonomik Alanı düzenlemelerine ilişkin kısıtlamaları hedeflemektedir. Yetkililere göre, Binance Belçika’da bu hizmetleri sunmamasına rağmen, Binance.com kullanıcıları arasındaki Belçikalı müşteriler, bu ihlali gerçekleştirmekte.

Bu durum, özellikle Avrupa ve Asya’da genişleme çalışmalarını hızlandıran Coinbase ve Gemini gibi ABD merkezli borsaların çabalarını artırdığı bir dönemde yaşanıyor. Ancak, ABD’deki düzenleyici endişelerin, 2024 ABD Başkanlık Seçimleri’ne kadar devam etmesi bekleniyor.

Binance Belçika’ya Yönelik Emirler

FSMA’nın yaptığı bir açıklamaya göre, bu ihlal, Avrupa Ekonomik Alanı’nın üyesi olmayan ülkelerden Belçika’da sunulan hizmetlerden kaynaklanmaktadır. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“FSMA, Binance’e, sanal para birimleri ve yasal para birimleri arasındaki her türlü borsa hizmetini sunmayı veya sağlamayı, ayrıca saklama cüzdanı hizmetlerini derhal durdurması emrini vermiştir.”

Öte yandan, Paradigm’deki politika direktörü Justin Slaughter, SEC’in onay kararının tamamlanmasıyla ilgili uyarılarda bulundu:

Bazen başvurular temel olarak SEC personeli tarafından “itiraz yoksa” onaylanır. Bunun SEC personeli ve buradaki liderlik tarafından olumlu bir karar olduğunu varsaymam.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Borsası Binance'in Kurucusu Changpeng 'CZ' Zhao'nun ABD'den Çıkışı Yasaklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu