Binance’in Bitcoin Rezerv Kanıtı Denetim Raporu Çıktı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için geçtiğimiz günlerde sıcak ve soğuk cüzdan adreslerinin önemli detaylarını açıkladı. Borsa ayrıca Merkle Ağacı fonlarını önceden paylaşma sözü verdi. Kripto borsası sözünü yerine getirdi ve ilk denetim raporunu yayınladı.

Binance PoR Raporu ne diyor?

Bir Tweet’te Binance, kullanıcı fonu şeffaflığı çalışması ve Rezerv Kanıtı kapsamında küresel bir mali denetim firması olan Mazars ile çalıştıklarından bahsetti. BTC’nin Rezerv kanıtının çıktığını, ancak diğer tokenlar için raporların yakında çıkacağını açıkladı.

Binance kullanıcı fonu şeffaflık çalışması ve Proof of Reserves güncellemelerinin bir parçası olarak, küresel mali denetim, vergi ve danışmanlık firması Mazars’deki dijital varlık uzmanlarıyla çalışıyoruz. Mazars’ın Binance’in BTC Proof of Reserves hakkındaki ilk raporu bugün yayınlandı.

Raporda, Binance’in 22 Kasım 2022’de bir Rezerv Kanıtı ve Sorumluluk Kanıtı doğrulamasından geçtiği belirtildi. Denetim firmaları, kripto borsa kontrollü kapsam varlıklarının kümülatif platform yükümlülüklerinin %100’ünü aştığını gözlemledi.

Binance’in Bitcoin net müşteri bakiyesi 575742.4228’dir.

Denetim firması, kapsam varlığındaki her blok zincirinin belirtilen toplam bakiyesini karşılaştırdığını belirtti. Ancak, %1’den büyük herhangi bir varyans bulamadılar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasasının Önemli İsimleri 2023'te Bitcoin'in Yeni Rekora Ulaşmasını Bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu