Bir ABD Bankası Daha İflasın Eşiğinde! Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselecek mi?

First Republic Bank’dan sonra başka bir banka olan PacWest Bancorp, hisseleri düşmeye devam ettikten sonra potansiyel bir satış da dahil olmak üzere stratejik seçenekleri değerlendiriyor. Banka şu anda birkaç potansiyel ortak ve yatırımcı ile görüşmelerde olduğunu doğruladı.

PacWest Bancorp’un (PACW) hisseleri 4 Mayıs’ta ön piyasada %40’tan fazla düştü. PacWest, bankanın potansiyel bir satışını açıkladıktan ve ABD Fed’in faizleri 25 baz puan daha yükseltmesinden sonra baskı altında kaldı.

PacWest Bancorp’un geleceği parlak görünmüyor. Banka, stok fiyatının %60 düşmesinden sonra, ABD’deki bankaların sağlığıyla ilgili olarak mevduat sahiplerini ve yatırımcıları endişelendirirken, piyasaları sakinleştirmek için stratejik seçenekler arıyor.

PacWest, 20 Mart’a kadar 6,7 milyar dolar değerinde para çıkışı yaşadı. Aslında, PacWest hisse senetleri %52 düştüğü için 13 Mart’ta hisse alım satımı durduruldu. Bu, kripto dostu bankalar Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature’ın çökmesinin ardından gerçekleşti.

First Republic Bank’ın iflas etmesinin bankacılık krizinde bir sonraki dalgayı başlatacağı bildirildi. Hükümet First Republic Bank’ı JPMorgan Chase & Co’ya sattı. FDIC, daha fazla banka iflasını önlemek için BlackRock’a güveniyor.

Düzenleyiciler banka başarısızlıklarını kripto para birimlerine bağlamış olsalar da, First Republic Bank’ın çöküşü ve PacWest’in yakın bir zamanda çökmesi bunun aksini kanıtlıyor. Büyük bankaların başarısızlıkları, faiz oranlarının bankaların tahvil sahipliğinin değerini etkilemesi ve tahmini 1,84 trilyon dolarlık kayba neden olması nedeniyle küçük bankalar üzerinde baskı yaratıyor.

Fed Başkanı Jerome Powell da yakında bir dönüşümün işaretlerini verdi. JPMorgan analistleri gelecek çeyrekte faiz kesintileri öngörüyorlar.

Bu arada, bankalar çöktükçe Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ediyor ve 35.000 dolara ulaşma potansiyeli var.

BTC fiyatı şu anda son 24 saatte %2 artarak 29.082 dolardan işlem görüyor ve tüccarlar 30.000 doların üzerindeki pozisyonlarını artırmaya çalışıyorlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin İlk Kez 50.000$'ın Üzerine Çıktı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu