Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak mı? İşte BitMEX’in Eski CEO’sunun Tahmini!

Küresel mali düzenleyiciler tarafından bankacılık krizini önlemek için alınan son önlemler, ticaret piyasaları için bir rahatlama dalgası gönderdi. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son 24 saatte %3.53’lük bir artış gördü ve bu da Pazartesi günü 28.000 $ fiyat seviyesini aşmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte, BitMEX’in eski CEO’su, bankacılık kriziyle ilgili birkaç nedenden dolayı BTC’nin 1 milyon dolara ulaşacağına inanıyor.

Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşır mı?

BitMEX Co’nun kurucusu Arthur Hayes, ABD Federal Rezervi ve diğer Merkez bankalarının küresel bankacılık krizini önlemek için ortak likidite operasyonunu Bitcoin fiyatının yükselmesinin nedeni olarak gösterdi. Hayes, ”bankalarda USD tutmak isteyen olmayınca böyle oluyor” dedi. BitMEX’in eski CEO’suna göre, insanlar, düzenleyicileri daha fazla nakit basmaya zorlayan bankalardan paralarını çekiyor.

Fed’in emsallerine dolar dağıtırken faizi nasıl artırabileceğinden emin olmadığını da sözlerine ekledi. Hayes, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşması için yeterince gücü olduğunu iddia etti.

Bitcoin, Pazartesi günü merakla beklenen 28 bin dolarlık fiyat seviyesini kırmaya devam etti. BTC fiyatı, patlak veren bankacılık krizinin ortasında son 7 gün içinde %28 gibi büyük bir artış gösterdi. Dünyanın en büyük dijital varlığı, yazım zamanında ortalama 28.321 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %54 artarak 48 milyar dolara ulaştı. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ve Dogecoin Madenciliği Yapan Otomobiller Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu