Bitcoin 19.000 Dolarda Tutunmaya Çalışıyor, Zincir Üstü Veriler BTC İçin Ne Söylüyor?

Kripto analisti Ali Martinez tarafından sağlanan IntoTheblock zincir içi verilere göre, Bitcoin için temel destek, 330.000 adresin daha önce 277.000 BTC’den fazla satın aldığı 19.100 dolar civarında bulunuyor. Bundan sonra, bir sonraki önemli destek, bir adres kümesinin daha önce BTC satın aldığı 16.000 $ civarında kalmaya devam ediyor.

Yazım anında, Bitcoin 19.000 $ ‘ın altına düştü ve gün içi en düşük seviyesi olan 18.910 $’ a ulaştı. Kripto para birimi bir günde yaklaşık %5 değer kaybetti ve aylık %40.17’lik bir kayıp görüyor. Ayrıca, Ethereum 24 saatte %7,45’lik bir düşüşle 1.030 $ civarında işlem görüyor. Diğer kripto para birimleri de yazı yazılırken zayıflık yaşadı.

Yatırımcılar, merkez bankasının enflasyonu yönetme kararlılığının son gösterisinin ekonomilerin hızlı bir şekilde yavaşlamasına neden olacağından endişe ediyor, bu nedenle hisse senetleri Perşembe günü düştü.

Reuters tarafından bildirildiği üzere, ABD Federal Rezerv, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’ndan merkez bankası başkanları bu hafta Portekiz’de bir araya geldi ve ne kadar acıya neden olursa olsun enflasyonu kontrol etme konusundaki yeni taahhütlerini dile getirdiler.

28.000 $ hala görünürde

Deutsche Bank araştırmasına göre, ABD piyasalarıyla ne kadar yakın ticaret yaptığı göz önüne alındığında, Bitcoin yıl sonuna kadar 28.000 dolara kadar yükselebilir.

Bitcoin’in liderliğindeki kripto para birimleri, ticaret sırasında sıklıkla birlikte hareket eden hisse senetleri ile güçlü korelasyonlar sergiledi. Bankanın stratejistlerine göre S&P, yıl sonuna kadar Ocak seviyelerine dönebilir ve Bitcoin bunu takip edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, AI Ekosistemiyle Buluşarak Rekor Seviyeye Ulaşabilir mi? İşte Arthur Hayes'in Cesur Tahmini!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu