Bitcoin 2020'nin En Yüksek Seviyesine Ulaşacak Mı? - BTC MAGAZİN

Bitcoin 2020’nin En Yüksek Seviyesine Ulaşacak Mı?

  • Bitcoin 11.700 dolar seviyesinin çok üstüne yükseldi ve ayıları tozda bıraktı.

Piyasa değeri açısından lider olan kripto para birimi Bitcoin, Bitstamp borsasında, dün, saat 15:45’te 11.789 dolara yükselmişti – 2 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesiydi.

Kripto para birimi, 2020’nin en yüksek seviyesi olan, yaklaşık, 12.500$’dan sadece %6.47 düştü.

Bybt tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saatte önde gelen türev borsalarında 58 milyon dolardan fazla short pozisyon tasfiye edildi.

Tüm tasfiyelerin çoğunluğu Binance borsasında gerçekleşti (%28,95), ardından OKEx geliyor.

Devam eden bir polis soruşturması nedeniyle, OKEx’in süresiz olarak para çekme işlemlerini durdurmasının Bitcoin’i yaklaşık 11.200 dolara düşürmesinden sonra kripto para birimi (BTC) artık tamamen toparlandı.

Ekim ayının başından bu yana, Bitcoin düşüş haberlerine karşı eşi benzeri görülmemiş bir direnç gösterdi.

İki varlık arasındaki belirgin ters korelasyon göz önüne alındığında, %0,45 düşüş gösteren ABD doları endeksi (DXY), Bitcoin’in en sonki canlanmasının arkasındaki en bariz neden gibi görünüyor.

ABD hisse senedi piyasası da bugün baskı altında. (ABD’deki) “Teşvik anlaşması” belirsiz bir şekilde geciktirilmeye devam ederken, hem S&P 500 hem de Dow kırmızı renkte.

Sabah saatlerinde, Bitcoin’in geçen hafta aynı seviyeden (11.700$) ret yedikten sonra, tekrar 11.700$ seviyesinin üzerine çıkıp çıkamayacağı henüz belli değildi. Ancak basın zamanında kripto para birimi 11.970$’dan el değiştiriyor.

Boğalar ve ayılar çekişmeye devam ederken, Bitcoin‘in temelleri (hasrate ve zorluk) her zamankinden daha güçlü görünüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu