Bitcoin 24 Saatte %10'dan Fazla Düştü - BTC MAGAZİN

Bitcoin 24 Saatte %10’dan Fazla Düştü

Dünyanın bir numaralı kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıktan kısa bir süre sonra %10’dan fazla düştü.

Perşembe günü öğleden sonra, Bitcoin fiyatı 24 saatte %11.2 düşüşle 17.039$ civarında. Oysa ki Bitcoin Çarşamba günü 19.400$ ile neredeyse rekor seviyede işlem görmüştü.

Yatırımcılar arasında kripto para biriminin enflasyonist baskılara dirençli olduğu ve dijital para birimlerinin yaygın benimsenmeye doğru ilerlediği algısı uyandığı için Bitcoin talebi bu yıl arttı. Ayrıca, Bitcoin 2020’nin başından bu yana %138’lik değer kazandı.

Son düşüş, böylesine güçlü bir yükselişin ardından kar elde etme isteğinin bir sonucu olabilirken, Bitcoin’i takip edenler, piyasada 2017 yılının sonundaki çöküşün tekrarlanmasından endişe duyuyor olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in düşüşü diğer büyük kripto para birimlerini de aşağıya çekti. Ethereum dünden bu yana %14 düşüşle 511$’a ulaşırken, Litecoin 71$’dan %18 düştü.

Ayrıca, yatırımcılarda kafa karışıklığı yaratan bir diğer önemli konu da ABD’de kripto para birimleriyle ilgili düzenleme yapılması riskidir.

Bununla birlikte, Bitcoin’deki bu düşüşün 2017’deki kadar şiddetli olmayacağını ummak için nedenler var çünkü kripto para birimi kullanımı o zamanlar olduğu gibi spekülatörlerden ziyade daha büyük oyunculara doğru kayıyor gibi görünüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu