Bitcoin Adresleri Yeni ATH’ye Ulaştı, BTC Kabulü Yükseliyor!

Glassnode tarafından sağlanan veriler, Bitcoin’in giderek artan benimsenmesinin bir kanıtı olarak, toplam sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin yaklaşık 46.1 milyona çıktığını gösteriyor. Bu verilere göre, belirli bir miktarda BTC tutan adreslerin sayısı arttı ve toplam adres sayısı, BTC tutmayanların sayısı da dahil edilirse, önemli ölçüde daha yüksek olabilir.

Glassnode, 4 farklı Bitcoin Dönemi boyunca yeni sıfır olmayan adreslerin göreli artışının yavaşladığını, ancak mutlak büyümenin yeni zirvelere ulaştığını belirtti. İlk Dönemde Bitcoin ağındaki adres sayısı yaklaşık 1 milyondu ve %1.3 milyon büyüme gösterdi. İkinci dönemde, ağda 8 milyondan fazla adres bulunurken, toplam büyüme %784 olarak kaydedildi. Adres sayısı üçüncü dönemde %233 artarak, ağa yaklaşık 21 milyon adres eklendi. Dördüncü dönemde, 16 milyon adres eklendi ve büyüme oranı %54 olarak kaydedildi.

Bitcoin, bu yılın şimdiye kadar çoğu Wall Street ve diğer hisse senedi piyasalarındaki en iyi yatırım varlıklarına kıyasla nispeten daha dirençli bir fiyat hareketi gösterdi.

Faiz artışlarını tetikleyen enflasyon korkularıyla birlikte, Bitcoin bu enflasyona karşı uygun bir koruma olarak hareket etti.

BTC’nin benimsenmesini destekleyen faktörleri belirlemede, yaklaşan Halving olayı önemli bir faktördür, çünkü birçok uzman etkinlikten sonra bir sonraki fiyat artışını bekliyor. Bitcoin’in arzı hala 21 milyon ile sınırlı ve giderek artan benimsenme ile birlikte, yavaş yavaş kıtlık duygusu da oluşuyor. Bu kıtlık, ek değer artışını tetikleyecek ve aynı zamanda bu, MicroStrategy Inc’nin kripto para birimi biriktirmeye devam etmesinin nedenlerinden biri.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   4,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Hırsızlığıyla Suçlanan Dolandırıcı Kripto Pazarlama İşine Giriyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu