Bitcoin Ağı Dolaşımda 18.500.000 BTC'yi Aştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Ağı Dolaşımda 18.500.000 BTC’yi Aştı

  • Bitcoin’in arzı, 18,5 milyon coini aşarak başka bir önemli dönüm noktasına ulaştı.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin‘in toplam dolaşımdaki arzı 18,5 milyon tokenlik önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Dolaşımda olacak tüm coinlerin yüzde 88’i zaten çıkarılmış durumda.

18,5 Milyon Coin Var

“Genesis bloğu” olarak bilinen ilk Bitcoin bloğu, 3 Ocak 2009’da dünyanın en büyük kripto para biriminin bilinmeyen yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından çıkarıldı.

Coinbase parametresi, bankalar için ikinci bir kurtarma planını düşünen eski İngiliz şansölyesi Alistair Darling hakkındaki şu anda meşhur The Times manşetini içeriyor.

Bitcoin’in dolaşımdaki arzı 24 Haziran 2009’da 1 milyon token seviyesini geçmişti. O zamanlar, BTC bir borsada işlem görmediğinden temelde hiçbir değeri yoktu.

28 Kasım 2012’de gerçekleşen ilk dört yıllık ödül kesintisinden (halving) önce 27 Eylül 2012’de 10 milyon tokeni geçmesi iki yıldan fazla sürdü ve blok sübvansiyonunu 50 BTC’den 25 BTC’ye düşürüldü.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere amiral gemisi kripto para birimi, 630.000’inci bloğunun çıkarılmasının ardından 11 Mayıs’ta dördüncü dönemini başlattı. Madenciler artık çözdükleri her blok için 6,25 BTC alıyor.

En son ki Bitcoin bloğunun 2140’tan daha erken bir tarihte çıkarılması beklenmiyor, yani bugünün BTC sahiplerinden hiçbiri, muhtemelen bu gerçekleştiğinde hayatta olmayacak.

Grayscale Bitcoin Arzını Emiyor

Bu arada, dijital varlık yönetimi Grayscale, Bitcoin pozisyonunu geçen hafta 17.100 BTC artırdı.

Bitcoin madencilerini geride bırakmaya devam ederek, dolaşımdaki taze Bitcoin’leri agresif bir şekilde yutmaya/emmeye devam ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu