Bitcoin Fiyat Analizi - 8 Ağustos 2019 - BTC MAGAZİN

Bitcoin Fiyat Analizi – 8 Ağustos 2019

Bitcoin Fiyat Analizi : 8 Ağustos 2019 Perşembe

Bitcoin (BTC) dün altı haftalık olan düzeltmesini sona erdirdi ve 13 bin 200 dolarlık direnci test etmeye başladı. Piyasada lider olan para birimi Bitcoin, dün 11 bin 940 doların hemen üzerine kapandı ve destek seviyelerini yukarı yönlü kırdığını doğruladı.

Peki bundan sonra ne olacak? Bitcoin’de nasıl bir artış yaşanacak?

Analistler bu konuda farklı görüşlere sahip. Ama genel kanı Bitcoin’in ciddi anlamda yükseliş yaşayacağı yönünde. Bu konuyla ilgili olarak Bloomberg tarafından yayınlanan bir makalede kripto para biriminin yükselmeye devam edeceği ifade ediliyor.

Öncelikle Bitcoin’in 8 Ağustos’daki durumuna bakalım. Önceki gün 12 bine çıkan fakat daha sonra buradaki desteğe tutunamayıp tekrar düşüş yaşayan Bitcoin’in anlık değeri 11 bin 840 dolar. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 21 milyar dolar. Şu verilere göre Bitcoin’de 12 bin dolarlık destek seviyesi hala belirleyici bir rolde. Para biriminin bu seviyenin üzerinde bir kapanış yapması 13 bin dolara doğru hızlı bir ilerleyişin habercisi olabilir. Eğer 11 bin 800 altında bir kapanış yaşanırsa, Bitcoin’de düzeltme hareketi tekrardan tetiklenebilir.

Analistler ne söylüyor ?

Ünlü bir kripto analisti olan Timothy Peterson, Bitcoin’in yeniden zirveye çıkabileceğini açıkladı. Peterson’a göre önümüzdeki aylarda Bitcoin’in değeri yüzde 250 oranında artacak. Böyle bir durumda kripto para biriminin 50 bin dolara ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında DataDash’ın yeni bölümünde Youtuber ve analist Nicholas Merten, Bitcoin’in 15 bin, 18 bin ve 20 bin dolara sırasıyla çıkacağını dile getirdi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu