Bitcoin Balinası 31.000 BTC Taşıdı; Yeni Bir Düşüş Gerçekleşecek mi?

Blok zinciri istihbarat firması Arkham’a göre, bir Bitcoin balinası soğuk cüzdanlarından 31.000’den fazla Bitcoin’i (BTC) büyük bir hareketle transfer etti. Bu durum BTC fiyatının momentumunu olumsuz etkiler mi?

Balina İşlem Geçmişi

822 milyon doların üzerinde değere sahip olan bu 31.000 Bitcoin, iki cüzdanında tutuluyor: 31pCdkyF6Ep8UkzpkWpv3SMbY3C5s7VhXL adresinde 20.000 BTC 3G98jSULfhrES1J9HKfZdDjXx1sTNvHkhN adresinde 11.200 BTC

BTC varlıkları, 2022 yılının sonlarından bu yana aktif olmayan cüzdanlarda saklanmaktaydı. Bu cüzdanlar, Ekim 2022’nin başlarında popüler borsalar Binance ve Huobi’den doğrudan 21.600 BTC’lik önemli bir miktar alım yapmıştı.

Önemli bir kripto para borsası olan Binance, bu işlemler için BTC’nin transferini kolaylaştırmada önemli bir rol oynadı.

Öte yandan, önde gelen kripto borsası FTX, Kasım 2022’nin başlarında çekilmeleri geçici olarak durdurduğunda, Binance hesaplarından ek olarak 15.000 BTC çekildi. Bu çekilme, aktif borsa hesaplarından soğuk cüzdanlarına fonların hareketine katkıda bulunmuş ve dijital varlıkları üzerinde artırılmış güvenlik ve kontrol sağlamıştır.

Bitcoin Fiyat Hareketi

Bu tür Bitcoin balina işlemleri, büyük alış/satış emirleri ve piyasa manipülasyon taktikleri aracılığıyla piyasa trendlerini önemli ölçüde etkiler. Son 24 saatte Bitcoin %0,22 düşüş yaşadı. Geçtiğimiz hafta 26.234 dolara kadar gerileyen Bitcoin, hafta sonunda 27.000 doların üzerinde seyretti. Bu haftanın başlangıcı daha da olumlu oldu ve Salı günü 27.500 dolara yükselerek birkaç günlük bir yükseliş kaydetti.

Ancak, ayılar bu hareketi engelledi ve daha fazla artışa izin vermedi. Tam tersine, varlığı yaklaşık 26.000 dolara geri çektiler.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Ne Zaman Yükselecek? İşte Tahminler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu