Bitcoin Balinası 7 Yıl Sonra Harekete Geçti, BTC Daha Fazla Düşecek mi? 

Atıl kripto varlıklarına sahip bazı balina adresleri varlıklarını sessizce canlandırıyor. Son raporlar, aktif olmayan balinaların 11 yıllık bir aradan sonra yaklaşık 2.000 BTC hareket ettirdiğini ileri sürdü.

Balinalar Hareket Halinde

Son zamanlarda, atıl adreslerin aniden aktif hale geldiği diğer olaylardan bazıları, Bitcoin işlemlerinin yanı sıra Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) işlemlerini içeriyor. Son bir gelişmede, zincir üstü veriler, uzun bir süre sonra etkin olmayan bir cüzdandan 10.000 kadar BTC’nin aktarıldığını gösteriyor. CryptoQuant verilerine göre, devasa Bitcoin transferi şaşırtıcı bir şekilde yaklaşık 7 yıl uykuda kaldıktan sonra geldi.

Ancak transferin hiçbir borsada mevduatlara yansımaması, aktarımın başka adreslere yapıldığını gösteriyor. Bu, BTC sonunda borsalara yansırsa, potansiyel volatil etkiye karşı bir uyarı da verebilir.

“7-10 yıldır uykuda olan Bitcoin büyük miktarlarda transfer edildiğinde Bitcoin fiyatının düşme ihtimali yüksek.”

CryptoQuant

Bu arada BTC, Kasım 2020’de olduğundan daha düşük işlem görüyor. BTC fiyatı son 24 saatte %1,87 artışla 16.436 $ seviyesinde bulunuyor. En iyi kripto para biriminin 10.000 $ seviyesine düşeceğine dair piyasa spekülasyonunun ortasında, BTC haftanın başlarında 15.000 $ aralığına kadar geriledi.

Yakın vadede, kripto piyasası potansiyel olarak Genesis iflası veya onun etrafında derinleşen kriz şeklinde daha fazla türbülansla karşı karşıya kalabilir. Bu arada, Grayscale’in Digital Currency Group’u çevreleyen kriz nedeniyle potansiyel olarak Bitcoin varlıklarını tasfiye etme riskiyle karşı karşıya kalması da muhtemeldir. Son zamanlarda, Genesis, 1 milyar $ toplama çabalarının başarısız olmasının ardından, bağış toplama hedefini 500 milyon $’a düşürdü. Şirketin likidite sorunları, kripto para birimlerindeki yatırımcı duyarlılığını daha da zayıflatabilecek iflas şansına da yol açabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Teknoloji Devi Apple'dan Bitcoin Hamlesi Gelirse Ne Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu