Bitcoin Borsası Binance SEC ile Karşı Karşıya: 623 Milyon Dolarlık Para Çekimi Ortaya Çıktı

Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dava açmasının ardından 5 Haziran’da 623 milyon dolarlık negatif bir akış yaşadı. Zincir üzerindeki verilere göre, bu çıkış seviyeleri, bu yılın Mart ayındaki bankacılık krizinden bu yana görülmemişti.

binance günlük çıkış

Bununla birlikte, bu rakamlar tarihsel normal seviyeler içinde kalıyor. Binance, çeşitli FUD’lar ve banka tasfiyeleri söylentileri arasında aynı dönemde 1 milyar dolara kadar negatif akışlar gördü.

Blockchain analiz firması Nansen, Binance’e yapılan net akışın bugün ethereum üzerinde pozitif hale döndüğünü rapor etti. Borsa, birkaç saat içinde yaklaşık 75 milyon dolarlık pozitif net akışa şahit oldu.

BNB, SEC davasından bu yana %8 düştü

Yazının kaleme alındığı sırada, Binance’in tokenı BNB CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yaklaşık %8 düşüşle 277 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin ve Ethereum ise sırasıyla yaklaşık %4 ve %3 düşüş yaşadı. Binance’in kripto cüzdanlarında şu anda 55 milyar dolar değerinde kripto para bulunuyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası son zamanlarda ABD düzenleyicilerinin yoğun denetimine tabi tutuluyor. Bu SEC davasının yanı sıra, Binance ayrıca ABD Adalet Bakanlığı, ABD Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ve hatta IRS tarafından soruşturma altında.

SEC, kripto borsasının kurumları ve kurucusu Changpeng Zhao’ya, kayıtlı olmayan borsalar işletmek ve Binance.US platformunda işlem kontrollerini ve denetimini yanlış temsil etmek suçlamalarıyla 13 dava açmıştır.

Binance Yöneticisi Gizlice Binance.US’un Finansal Kayıtlarını Kontrol Etti

Binance’da üst düzey bir yönetici, bağımsız ABD şubesine ait beş banka hesabını gizlice yönetiyordu. Reuters tarafından dün ortaya çıkan banka kayıtlarına göre, bu banka hesaplarından biri hatta Amerikalı müşterilere ait fonları tutuyordu. Reuters’ın raporundan bir gün sonra, SEC aynı suçlamalarla Binance’in kuruluşlarına karşı bir dava açtı. Yapılan araştırma, artık faaliyet göstermeyen Silvergate Bank’ın 2019 ve 2020 yıllarına ait kayıtlarına göre, Changpeng Zhao’nun yakın bir ortağı olan Guangying Chen’in bu hesapları kontrol etmesine izin verdiğini ortaya koydu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Papara Ortaklığı İle Türk Lirası Desteği Ekledi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu