Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.000 Dolara mı Düşecek? İşte Ünlü Analistin Tahmini!

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin, hafta boyunca yaşadığı volatil hareketlerin ardından Grayscale’in Bitcoin ETF haberlerinden önceki seviyesine geri döndü ve 26.000 doların altına geriledi.

Bugün, Bitcoin 25.548 dolar seviyelerine gerilerken, haftanın en yüksek seviyesi olan 28.184 dolardan ciddi bir geri çekilme yaşandı. ABD’nin finansal düzenleyici kurumu SEC’nin, Bitcoin spot ETF başvurularını ertelemesi, son günlerde BTC’nin fiyatında 2.500 dolarlık bir düşüşe neden oldu. Perşembe günü, SEC, Bitwise, VanEck, Invesco, Valkyrie ve BlackRock gibi büyük firmaların başvurularını 45 gün süreyle erteleyerek inceleme için ek zaman talep etti.

Bitcoin’in fiyatı 23.000 doları test edebilir. Yazının kaleme alındığı anda Bitcoin, son 24 saatte %3,1’lik bir düşüşle 25.837 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Mevcut seviyelerde, Bitcoin’in daha da gerileyebileceği endişeleri artıyor.

Kripto analisti Ali, Bitcoin’in risk altında olduğuna dikkat çekiyor ve varlığın mevcut fiyatının hemen altında ciddi bir destek bulunmadığını vurguladı.

Ali’nin Glassnode verilerine dayandırdığı analizine göre, on-chain metrikler BTC’nin 25.400 dolar seviyesinin altında büyük bir destek bulmadığını gösteriyor. Eğer bu seviye kırılırsa, Bitcoin’in 23.340 dolara kadar düşebilir.

Eylül ayının tarih boyunca Bitcoin için genellikle olumsuz dönüşler sağladığını göz önüne alırsak, boğaların 25.400 dolar seviyesinin üzerinde tutunarak 28.500 dolar seviyelerine yeniden ulaşma çabalarını yakından takip etmek gerekecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'in Küresel Piyasalardaki Ralliyi Kaçırmasıyla Yatırımcılar Tedirgin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu