Bitcoin (BTC) Fiyatı 500.000 Doları Ne Zaman Geçecek?

Son çöküşten kurtulan Bitcoin (BTC) fiyatı sonunda yeşile döndü. BTC, kritik 30 bin dolarlık fiyat seviyesini korumak için son 24 saat içinde %2 arttı. Bu arada Stock to Flow (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, kripto meraklılarına Bitcoin fiyatının önümüzdeki 5 yıl içinde nereye ulaşabileceğini düşündüklerini sordu.

Çoğunluk BTC’nin 500 bin doların altında kalacağına inanıyor

Ankete 134 binden fazla Twitter kullanıcısı katıldı. İlginç bir şekilde veriler, kümülatif seçmenlerin %81’inin BTC fiyatlarının önümüzdeki 5 yıl içinde 500.000 doların altında kalacağına inandığını gösteriyor. Bununla birlikte, %19’luk geri kalanı, Bitcoin fiyatının 500 bin dolarlık fiyat seviyesini aşabileceğini ancak 1 milyon doların altında işlem göreceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, PlanB’nin S2F modeli, Bitcoin fiyatının 2024 halvinginden sonra 500 dolar seviyesinin üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Anket sonuçlarının Mart 2019’un duygularıyla eşleştiğinden bahsetti. O sırada BTC, 4 bin dolarlık fiyat seviyesinin altında işlem görüyordu. Çoğu insan, 2020 halvinginden sonra S2F’nin 55 dolar seviyesini kırma tahmininin mümkün olmadığını düşündü.

Daha önce, orijinal 2019 55 bin dolarlık S2F modelinin, BTC’nin 100 bin dolarlık bir güncellemeye ulaşmasından daha iyi uyduğunu vurguladı. Ancak, son 3 yılın verilerini ekledikten sonra orijinal model doğru duruyor. Bu arada, 100 bin doların aslında çok yüksek olduğunu, ancak modelin hala 500.000 dolara ulaşan BTC’ye işaret ettiğini de sözlerine ekledi.

BTC’nin 32K fiyat seviyesini elinde tutması gerekiyor

Bitcoin, yazım zamanında ortalama 30.403 $ fiyatla işlem görüyor. BTC fiyatı, belirli jeopolitik gerilimler ve artan düzenleyici riskler nedeniyle son 60 gün içinde yaklaşık %30 oranında düştü. Bu arada, 24 saatlik işlem hacmi %50 artarak 25.23 Milyar $’a ulaştı.

Eight Global’ın Kurucusu Michaël van de Poppe, başka bir keskin düşüşü önlemek için BTC’nin 30 bin fiyat seviyesinin üzerinde kalması gerektiğini belirtti. Bitcoin bu seviyenin üzerinde kalırsa, o zaman 32,8 bin dolara ulaşabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyonlarca Chase Bank Müşterisi Ödemelerinde Bitcoin, DOGE ve Birçok Kripto Parayı Kullanabilecek

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu