Bitcoin (BTC) Ne Zaman Yükselecek? İşte Tahminler!

Kripto piyasası, olumsuz makroekonomik koşullar nedeniyle durgun hareket gösteriyor. Özellikle en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son derece durgun fiyat hareketi sergiliyor. Bir süredir 19 bin dolar – 20 bin dolar aralığında kaldı. Şu anda 19,000 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %0,5 düştü. Midas Touch Consulting’in genel müdürü Florian Grummes, Bitcoin’in bu aralıktan nasıl çıkabileceğini tahmin etti.

Grummes’e göre Bitcoin, destek seviyesini 18 bin dolardan kıracak ve fiyat seviyesini 10 bin dolarda test edecek. Ayrıca Bitcoin’in 6 bin doları test etmesini en kötü ihtimal olarak görüyor. Grummes’e göre, kripto piyasası şu anda bir likidite krizinde.

Ancak ona göre, Bitcoin dibe ulaşmasının ardından, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak.

Grummes, olumsuz makroekonomi nedeniyle 2022 finansal likidite krizini doğru tahmin etti. Ayrıca, Altın’ın krizde kripto ve borsadan daha iyi performans göstereceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

Mevcut küresel finansal istikrarsızlık, Bitcoin’in büyümesini engelliyor. Fed, enflasyon seviyelerini düşürmek için niceliksel sıkılaştırmaya gidiyor. Bu nedenle, kripto piyasası bir kripto kışı geçiriyor. Grummes, bu kriz sırasında ABD Dolarının en iyi yatırım bahsi olacağına inanıyor.

Grummes, bir kripto kışının tipik olarak yaklaşık 24 ila 27 ay sürdüğünü vurguladı. Grummes, meşru bir boğa piyasasının hala yaklaşık bir yıl uzakta olduğuna inanıyor. Hala 6 bin dolarlık fiyat seviyesinin test edilmesinin en kötü senaryo olmasını bekliyor. Mayıs 2024’te bir sonraki Bitcoin halvingi etrafında bir boğa piyasasının beklenebileceğine inanıyor.

Düzenleme Bitcoin’e Yardımcı Olacak mı?

Birçok uzman, düzenleyici netliğin Bitcoin ve Ethereum‘a yardımcı olacağına inanıyor. Kripto para birimlerine kurumsal yatırımı artıracaktır. Ancak Grummes, merkezi hükümetlerin Bitcoin’in başarılı olduğunu görmek istemediğine inanıyor. Hükümetin Bitcoin pahasına Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini zorlayacağına inanıyor. Bu nedenle, düzenlemeler Bitcoin’in büyümesini de engelleyebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Analiste Göre Bitcoin 12.000 Dolara Yükselecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu