Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Borsalarla Yüksek Korelasyon Sürdürüyor, Bu Fiyat İçin Ne Anlama Geliyor?

IntoTheblock tarafından paylaşılan son verilere göre, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), 30 günlük korelasyonun 0,9’a ulaşmasıyla borsalarla son derece yüksek bir korelasyonu sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin boğaları için çetin sonuç, son kripto piyasasındaki düşüşlerin geleneksel piyasalardaki düşüşten ayrı tutulamayacağıdır. Perşembe günü, hisse senedi vadeli işlemleri yeniden baskı altındaydı ve S&P500 ayı piyasasının eşiğindeydi. Federal Rezerv’in hızlı enflasyonla mücadele için faiz artırımlarının ekonomiyi resesyona sokabileceğine dair korkular, yatırımcıların hisse senedi satmasına neden oldu.

Arka arkaya ikinci gün için, Bitcoin 29-30 bin dolar civarında kaldı ve kripto piyasasının geri kalanının küçük kayıplara uğramasına neden oldu. Ethereum, hala 2.000$ civarında işlem görüyor. 

CoinMarketCap’e göre, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu %2,37 yükselerek 1,28 trilyon dolarda bulunuyor. Bitcoin için baskınlık endeksi marjinal bir şekilde %44.8’e yükseldi. Perşembe günü, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi birkaç puan artarak 13’e yükseldi ve “aşırı korku” içinde kaldı.

ABD Federal Rezerv, Mayıs ayındaki en son Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında faiz oranlarını 50 baz puan veya 0,5 puan artırdığından, hisse senetleri ayı piyasasının eşiğinde olabilir.

Fiyat düşüş potansiyeline rağmen, Bitcoin ve Ethereum çok dikkat çekiyor. Haftanın başlangıcında, El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter’da, 16 Mayıs’ta 44 ülkeden 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesinin finansal katılımı ve El Salvador’un Bitcoin’in kullanıma sunulmasını görüşmek üzere bir toplantı düzenlediğini duyurdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak mı? İşte BitMEX'in Eski CEO'sunun Tahmini!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu