Bitcoin (BTC) Yükselişini Sürdürecek mi? İşte Analistlerin Tahminleri

Bitcoin, pazar akşamından bu yana önemli derecede toparlandı ve tüm kripto alanı üzerinde bir dalgalanma etkisi yarattı. Bitcoin’in son 24 saatteki %6,30’luk yükselişi sayesinde, top 100 kripto paranın çoğunluğu şu anda yukarı yönlü bir yörüngede işlem görüyor.

Bitcoin, yazım anında 20,814 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, lider kripto para birimi, geçen hafta fiyatındaki büyük düşüş nedeniyle haftalık bazda hala %12.61 düşüşte.

‘Net Yükseliş İşareti Yok’

Bu bağlamda ayılar, 20.000 dolar seviyesinde bulunan en son Bitcoin desteğinin aynı seviyede potansiyel bir direncin göstergesi olduğunu düşünüyor. Direnç aralığı olarak 21.000 $ seviyesinde başka bir fiyat düşüşünün 16.000 $ civarında olmasını bekliyorlar.

Bir kripto traderı olan Capo, Twitter’da mevcut senaryonun Bitcoin’in önceki 31.000 ila 32.000 $ arasındaki direncinin tekrarı olduğunu söyledi. Bitcoin için ana hedefin 16.000 dolar ile 16.250 dolar aralığında olabileceğini söyledi.

“31 bin-32 bin dolar kırıldı ve direnç olarak kullanıldı. Aynı şey 20 bin-21 bin dolar arasında da oluyor.”

Europac’ın baş ekonomisti ve küresel stratejisti Peter Schiff, Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkmasının ” sadece başka bir boğa tuzağı ” olduğunu söyledi.

“Hiçbir şey düz bir çizgide düşmez. Aslında, bu ağır çekim kazası son derece düzenli olmuştur. Tipik olarak bir ayı piyasası dibi oluşturan herhangi bir teslimiyet belirtisi henüz yok.”

Bitcoin 200 Haftalık Hareketli Ortalamayı Geri Alabilir mi?

Geçen haftanın sonunda Bitcoin, tarihinde yalnızca ikinci kez 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kaldı. Böyle bir senaryo ilk kez Mart 2020’de gerçekleşti.

Bir kripto traderı olan Rekt Capital, Bitcoin’in beklentilerinin ancak bu önemli gösterge elde edildiğinde iyileşebileceğini söyledi. Trader, Bitcoin’in herhangi bir yükseliş ivmesi kazanması durumunda destek olarak 200 haftalık hareketli ortalamayı geri alması gerektiğini söyledi.

Aksi takdirde, BTC, şimdiye kadar ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamanın altında dibe vuran birikim aralığını oluşturabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale Rekor Yatırım Aldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu