Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Edebilir mi? İşte Uzmanların Yorumları

Popüler bir on-chain analist olan Willy Woo, Bitcoin’in büyük bir yükseliş hareketi için ayarlanabileceğine inanıyor. Ona göre BTC, tarihsel olarak iyi bir işaret olan Realize Fiyatı kıracak. 

Realize Fiyat, piyasanın Bitcoin’lerini almak için harcaması gereken ortalama fiyatı tahmin eder. Realize Fiyat bir direnç görevi görür ve bunu kırmak her zaman BTC fiyatlarının büyük bir yukarı hareketine yol açmıştır. BTC, Realize Fiyatları sadece dört kez kırdı. 

BTC Yükselebilir mi?

Realize Fiyat, yatırımcıların Bitcoin trendlerini izlemesi için her zaman önemli bir gösterge olmuştur. Genellikle, BTC’nin piyasa fiyatı realize fiyattan daha yüksek olduğunda, Bitcoin sahipleri genellikle kârdadır. Öte yandan, BTC’nin piyasa fiyatı Realize Fiyatın altına düşerse, piyasa katılımcıları genellikle zarara uğrar.

Lookintobitcoin.com tarafından yayınlanan verilere göre, 17 Temmuz 2022’de Realize Fiyat 21.985 dolar iken Bitcoin‘in mevcut fiyatı 22.257 dolardı. 

Michael van de Poppe, 22.6 bin dolarda oluşan direnci kırmak için BTC’nin hafif bir konsolidasyonunun onu 28 bin dolara itebileceğine inanıyor. Bitcoin ayrıca 420 milyar dolarlık piyasa değerini de geri aldı. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FED Kararı Banka Krizini Yoğunlaştıracak mı? Bitcoin ve Kripto Piyasasını ne Bekliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu