Bitcoin Bu Grafiğe Göre Tekrar 19.000 Dolara Gerileyebilir

Bitcoin’in 23.000 $’a giden yolu başarılı olursa, kripto para piyasasında nihayet herkesin çok uzun zamandır beklediği tersine dönüşle karşı karşıya olduğu anlamına gelebilecek bir “umut rallisi” gerçekleşebilir.

Ne yazık ki alım gücü ve işlem hacminin olmaması dijital altının fiyatını yerel diplere doğru itti. Bitcoin, geçen ay düşüş bayrağı düzeninde hareket ediyordu ve en az üç yerel zirveyi 22.000 dolardan 23.000 dolara çıkardı. Ne yazık ki, ilk kripto para birimi 19.200 dolar civarındaki yerel en düşük seviyelere geri döndüğünden, ani yükselişlerin hiçbiri tam bir geri dönüş rallisinde sonuçlanmadı.

Bitcoin Bu Grafiğe Göre Tekrar 19.000 Dolara Gerileyebilir 2
Kaynak: TradingView

Neyse ki, 20 Haziran’dan sonra 17.000$’a herhangi bir düşüş de görmedik, bu da piyasanın şans eseri teslim olduğunu ve piyasaya giriş olmaması nedeniyle toparlanma rallisinin mümkün olmadığını gösteriyor. Tarihsel olarak, Bitcoin, ek satışların ilk kripto para birimini yukarıda belirtilen modelin altına iteceğini umarken, başka bir koparma girişiminde bulunmadan önce aşağı doğru hareket etmeye ve oluşumun alt sınırına ulaşmaya devam etmelidir.

Ayı bayrağı, keskin düşüş trendlerinde hareket eden varlıklar için en yaygın modellerden biridir. Genellikle, başka bir yükseliş veya düşüşten önce piyasanın “soğuması” gerektiğinde ortaya çıkarlar. Ethereum dikkatleri üzerine çekiyor, Merge güncelleme tarihinin yayınlanmasının ardından, Ethereum %45’lik büyük bir ralli gördü ve Lido Finance gibi bir yükseltmeden yararlanacak projeler, token’ları %200 arttığı için büyük haberlerden yararlandı.

Yazım zamanında, Ethereum son yedi gün içinde %45’lik bir ralli ile piyasaya liderlik ederken, Bitcoin 22.000 dolara geziniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   LUNA Vakfı Devasa Miktarda Bitcoin Satın Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu