Bitcoin Daha Ne Kadar Düşecek? Dip Yakın mı? İşte Tarihsel Verilerin İşaret Ettiği Zaman!

Yatırımcılar temkinli olmaya devam ederken, Bitcoin düşüş momentumu bu yıl henüz yavaşlamadı. Bitcoin, bir ay sonra yine 20.000 doların altına inerken, yatırımcı topluluğu daha fazla düşüşten endişe duyuyor. Tarihsel veriler, Bitcoin dip zamanının tüm zamanların en yüksek seviyesine göre zamanlanmasıyla ilgili belirli bir zaman çizelgesi olduğunu gösteriyor. Bu seviyelerde bile BTC, potansiyel olarak piyasa döngüsünün dibini gerçekleştirmesinden birkaç ay uzakta. Ethereum’un yaklaşan Merge yükseltmesinin BTC dahil diğer kripto para birimlerini nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Bitcoin Ne Kadar Süre Daha Düşecek?

Devam eden ayı piyasasında Bitcoin’in dibini nerede bulacağını tahmin etmek oldukça zordu. Şimdiye kadar, 68.000 dolar civarındaki son boğa piyasası zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Bu ayın başlarında BTC, 25.000 $ işaretine yaklaştığında bir boğa piyasası ortamı umutlarını artırdı. Bu arada, Bitcoin (BTC) en son 20.000 doların altında işlem gördüğünde Temmuz ayının ortasındaydı. 

Yazım anında Bitcoin (BTC), son 24 saatte %1.20 artışla 20.099 dolardan işlem görüyor. Haftalık bazda, Bitcoin hala %7.61 değer kaybı gösteriyor.

Geçmiş verilerin analizine göre, Bitcoin düşüş momentumu, son boğa piyasasının zirvesinden itibaren yaklaşık 365 güne kadar devam edecek. Bu hesaplamaya göre, Bitcoin dibi yaklaşık iki ay uzakta.

Tarihsel olarak, BTC ayı piyasaları, önceki boğa piyasası zirvesinden yaklaşık 365 gün sonra mutlak dip fiyatlarını bulma eğilimindedir. Boğa piyasasının zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Yani tarih tekerrür ederse, BTC dip seviyesi hala en az iki ay uzakta.

Uzun Vadeli Yatırımcılar Zararda

Mevcut işlem aralığında, BTC yatırımcılarının önemli gerçekleşmemiş kayıplarda faaliyet gösterdiği söyleniyor. İstatistiklere göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri şu anda paralarını zararda harcıyorlar. Ayrıca, piyasa değeri ile gerçekleşen değer (MVRV), yatırımcı topluluğunda olumsuz bir duyguya işaret ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tether'den Bitcoin Madenciliği ve Enerji Sektörünü Değiştirecek Yazılım: Moria

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu