Bitcoin Dolandırıcıları Hint YouTuber CarryMinati'nin Hesabını Ele Geçirdiler - BTC MAGAZİN

Bitcoin Dolandırıcıları Hint YouTuber CarryMinati’nin Hesabını Ele Geçirdiler

  • Bitcoin dolandırıcılarının başlattığında Twitter hacklemesinden sonra, aynı şey YouTube’da Carryminati’nin hesabına oldu.

Bugün Hindistan’ın en tanınmış video blogcularından birinin, ikinci YouTube hesabı çalındı ve suçlular bundan Bitcoin bağışları istemeye başladı.

Bitcoin Dolandırıcıları Tarafından Çalınan Ünlü Hint YouTuber’ın Hesabı

Hindistan’da Ajey Nagar olarak da bilinen YouTuber Carryminati, ikinci hesabı hacklendikten ve dolandırıcılar bundan Bitcoin bağışları istemeye başladıktan sonra YouTube ekibinden yardım istemek için Twitter’a gitti.

Bir süre önce, üst düzey Twitter hesapları benzer bir saldırıya uğradı, ardından siber suçlular onlardan Bitcoin dolandırıcılıklarını çalıştırmaya başladılar ve kullanıcılara BTC’lerini göndermelerini ve cüzdanlarına iki kat geri almalarını teklif ettiler.

Ele geçirilen hesaplar arasında Bill Gates, Elon Musk, CZ Binance, Coinbase, Barack Obama, vb. hesaplar vardı. Twitter bu hesapları bir süre bloke ederek cevap verdi ve hesapların kontrolünü sahiplerine iade etmekle birlikte bir soruşturma başlattı.

Carryminati davasında, dolandırıcılar sadaka amacıyla BTC bağışları istemeye başladı.

Carryminati’nin bu ikinci hesabına Carryislive denir ve oyun videoları yayınladığı yerdir.

Bazı Hint kripto borsaları, insanların onlara BTC göndermelerini önlemek için dolandırıcıların kripto adreslerini kara listeye almaya başladı.

Twitter Carryminati’yi Trollemeye Başladı

Tanınmış blog yazarı YouTube ekibini etiketleyerek bir yayın yayınladığında, Carryminati’nin DM’deki yazışmalarına devam etmek için onları takip etmesini önerdiler.

Ancak, Twitter kullanıcıları bu haberi ciddiye almadılar. Birçoğu blogcuya troll resimli mesajlar göndermeye başladı ve hesabının kontrolünü bilgisayar korsanlarına kaybettikten sonra onu trolledi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu