Bitcoin Düşerken Analistlerden 2023 Fiyat Tahminleri Geldi

Bitcoin (BTC) fiyatı, tatil sezonunda piyasa duyarlılığının zayıf kalması nedeniyle Cuma günü daha da kırıldı ve 16.467$’a kadar düştü. Kripto analistleri, 16,5 bin dolarlık kritik desteğin kırılmasıyla önümüzdeki günlerde daha dar aralıklı, yatay ticaret öngörüyor. Zincir üstü veriler, 2023’ün kripto piyasası için olumlu bir yıl olacağına işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı 2022’yi Önemli Desteğin Altında mı Bitirecek?

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, henüz dibi görmediği için muhtemelen daha da düşecek. MVRV, NUPL, Puell Multiple ve SOPR gibi birkaç zincir üstü gösterge, Bitcoin’in değerinin düşük olduğunu gösteriyor. 

Bitcoin Dip Fiyatı 
Bitcoin Dip Fiyatı 
Kaynak: CryptoQuant

Spot Exchange Stablecoin Reserves on-chain verilerine göre, rezervler 2021 öncesi boğa piyasası seviyelerine ulaştı. Ayrıca, spot borsalardaki stablecoin girişlerindeki oynaklık tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu, Bitcoin’in ya bir boğa koşusu başlatabileceğini ya da yeni bir dip seviyeye düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin – Spot Borsa Stablecoin Rezervleri. 
Bitcoin – Spot Borsa Stablecoin Rezervleri. 
Kaynak: CryptoQuant

İşte Kripto Analistlerinin 2023 İçin Öngörüleri

Kripto analisti CredibleCrypto, BTC fiyatının ancak Bitcoin ayı 16,5 bin doların altında bitirmesi durumunda 15,6 bin dolara düşebileceğine inanıyor. Ancak, BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes ile BTC fiyatının 2023’ün sonunda veya 2024’ün başlarında 100 bin dolara ulaşabileceği konusunda hemfikir.

Analist Rekt Capital, BTC fiyatının yükselmek için aylık 16,8 bin doların üzerinde bir kapanışa ihtiyacı olduğunu, aksi takdirde 15.000 doların altına düşeceğini iddia ediyor.

Bitcoin burada seviyeye çarptı. Soru, bu seviyenin burada destek sağlayıp sağlayamayacağı, yoksa 16.6 bin doları yeniden test edip düşmeye devam edip etmeyeceğimiz.

Michael van de Poppe

Kripto analisti Michael van de Poppe yakın tarihli bir tweet’te 16.400 dolar seviyesinin burada destek sağlayıp sağlamayacağını izlemeyi önerdi. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı Nisan Ayında 80.000 Dolara Ulaşabilir

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu