Bitcoin Düşerken Monero (XMR) Ralliye Hazırlanıyor, İşte Sebebi!

Monero (XMR), önümüzdeki hafta büyük bir fiyat artışına yönelebilir. Olası ralli, bazı XMR sahiplerinin merkezi borsalardan tokenin toplu olarak çekilmesini başlatma planından kaynaklanıyor.

XMR, 4,26 milyar dolar olan piyasa değerine göre en büyük gizlilik odaklı kripto paradır. Token, işlem sırasında tam bir anonimlik sağladığı göz önüne alındığında, kriptoda biraz tartışmalı bir yer kaplıyor.

Ancak, bazı sahiplerin, merkezi borsalarda token için bir arz sıkışıklığı başlatarak önümüzdeki hafta test etmeyi planladıkları bu anonimliktir. Daha fazla XMR borsalardan uzaklaştıkça, arz açığında fiyatının artması bekleniyor.

XMR yazım anında 232 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, geçen hafta yüzde 4,69 arttı.

Reddit‘te bulunan Monero ile ilgili bir gönderiye göre, bazı XMR sahipleri 18 Nisan’da fonlarını merkezi borsalardan toplu olarak çekmeyi planlıyor.

Monerun” olarak adlandırılan etkinlik, merkezi borsaların XMR rezervlerini yanlış temsil edip etmediğini test etmeyi amaçlıyor. Monero’nun oldukça anonimleştirilmiş doğası göz önüne alındığında, topluluk üyeleri, bir likidite krizi başlatmadan gerçek arzını test etmenin bir yolu olmadığını iddia ediyor.

Bazı topluluk üyeleri ayrıca borsaların gerçekte sahip olmadıkları XMR’yi satıyormuş gibi yaptığını iddia etti. Diğerleri, bazı borsaların para çekme işlemlerini zaten dondurduğunu iddia etti.

Reddit gönderisi yaklaşık 2000 olumlu oy ve 500 yorum aldı. Monero Observer’a göre 800’den fazla kullanıcısı olan bir Telegram grubu da hareketle ilişkilendiriliyor.

Gizlilik tartışmalı bir konuyu ele alıyor

XMR, kullanıcıların anonimliğini korumak için sahte adresleri kullanır ve işlem değerlerini gizler. Ancak tamamen anonim işlemleri kolaylaştırmadaki kullanımları göz önüne alındığında, gizlilik kripto paraları düzenleyici öfkeyi üzerine topluyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olsalar da, Japonya ve Güney Kore gibi ülkeler, kara para aklamada potansiyel kullanımlarını öne sürerek bu tokenları yasakladı. Bazı borsalar, alana karşı potansiyel düzenleme nedeniyle tokenları kabul etmeyi de durdurdu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BlackRock CEO'su: Libra Bir Kripto Para Değil !

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu