Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’den Sürpriz Hamle!

Uzun süredir Bitcoin’e karşı çıkan Peter Schiff, sonunda fikrinde bir değişiklik olduğunu göstererek Bitcoin ağı üzerinde bir NFT koleksiyonu yayınlamaya karar verdi.

Bitcoin‘in en büyük eleştirmenlerinden biri olan Schiff aynı zamanda altın taraftarı bir ekonomist, yakında açık artırmaya çıkacak olan Market Price ile işbirliği içinde bir NFT sanat koleksiyonu oluşturdu. Schiff’in bu duyurusu, kripto topluluğunda şaşkınlık yarattı.

Kripto topluluğu, Schiff’in duyurusuna şaşkınlık ve karışıklıkla tepki gösterdi. Bazıları hesabının hacklenip hacklenmediğini kontrol etti, çünkü bu kadar büyük bir değişim beklenmedikti.

Kripto girişimcisi Anthony Pompliano, “Hoş geldin, Peter. Seni bekliyorduk.” şeklinde tweet attı. Schiff ise şöyle yanıtladı: “Henüz tam anlamıyla gelmedim. Ancak bu imzalı orijinal baskıları satın alarak Bitcoin’in erken günlerini ve en güçlü eleştirmenini anmanız için bir fırsat sunuyorum. Eğer yanılıyorsam, bu baskıların ileride çok değerli olabileceğini düşünüyorum.”

Peter Schiff, Bitcoin’e yönelik fikrini tamamen değiştirmiş olmasa da, NFT koleksiyonuyla blok zinciri ve Bitcoin’e giriş yapmış olduğunu belirtti. Schiff, “Bu bir sanat eseri ve altına bir saygı duruşu. Ancak Bitcoin kullanıcıları için de burada bir şeyler var. Ancak hala Bitcoin topluluğunun bir üyesi değilim” şeklinde açıklama yaptı. Bir Twitter kullanıcısı, altın yazısını Bitcoin’e koymak değerli olabilirken Bitcoin’in kendisinin değerli olmadığını düşünüyor musun? diye sorduğunda Peter Schiff şu şekilde yanıtladı: “Doğru.”

Schiff’in duyurusuna göre, Market Price ile işbirliği içinde oluşturulan NFT koleksiyonu, “Golden Triumph” adlı orijinal tabloyu ve Bitcoin blok zincirine yazılan bir dizi baskıyı ve Ordinals’ı içerecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Balinaları Hareketlendi!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu