Bitcoin Fiyat Analizi: 10.000 USD Testi Olacak mı? - BTC MAGAZİN

Bitcoin Fiyat Analizi: 10.000 USD Testi Olacak mı?

  • Bitcoin’in (BTC) 10.000 dolara ulaşma girişimi gerçekçi mi?

Kripto para birimleri toparlanmaya devam ediyor; ciddi hareketler henüz gerçekleşmedi. Geçtiğimiz gün boyunca değerinin %0,55’ini kaybeden Tezos (XTZ) hariç ilk 10 coinin tamamı yeşil bölgede.

Bitcoin’in (BTC) şu anki keskin artışı, dünden bu yana artan ve şu anda %65,3 olan pazar payını etkiledi.

Bitcoin için ilgili veriler aşağıdadır.

  • İsim: Bitcoin
  • Etiket: BTC
  • Piyasa Değeri: 168 556 826 014$
  • Fiyat: 9 250.91$
  • Hacim (24s): 32 482 666 215$
  • Değişiklik (24s): 3.29%

Basın zamanı verileridir.

BTC/USD: Devam Eden Büyüme 10.000 Dolara mı Yol Açacak?

4H grafiğinde, Bitcoin (BTC) Üçgen modeli çerçevesinde hareket etmeye devam ediyor. Yakın gelecekte, RSI göstergesinin değerleri bir kez daha düşüş eğilimini test edebilir ve bu da fiyatın aşağı doğru sıçramasını ve sürekli düşüşü tetikleyebilir. Bu fikir, destek seviyesinin aşılması ve fiyatın 8.450$’ın altında kalmasıyla teyit edilecektir ve bu da Üçgen modelinin alt sınırının bozulmasına yol açacaktır.

İkinci bir olasılık, modelin üst sınırının 9.950 doların üzerinde bir fiyatla kırılmasıdır; bu durumda, kalıbın daha da geliştirilmesi için artışın devam etmesini bekleyebiliriz.

Günlük zaman diliminde, teklifler önemli bir direnç seviyesinde kalmaya devam etti. Tüm bu yükselişte ilk kez fiyat, uzun zamandır kilit bir destek olan yükseliş trend çizgisini ihlal etti. Büyük olasılıkla, ayılardan gelen baskı büyümeye başlıyor ve tersine çevrilmiş bir Baş ve Omuz modelinin tamamlanacağı 6.400$’a düşme şansı var.

RSI göstergesindeki destek hattının kırılımı, kapanış fiyatının 8.015$’ın altında kalma olasılığını gösterebilecek düşen fiyat teklifini de tercih ediyor. Bu olumsuz senaryoyu tersine çevirmek ve varlık değerinin istikrarlı büyümesini sürdürmek için boğaların 10.565$’ın üzerinde bir dayanak kazanması önemlidir.

Haftalık grafikte, mevcut mum büyük önem taşıyor. Bir öncekinin üzerinde kapanırsa, traderlar Haziran ayının ilk günlerinde Bitcoin’i (BTC) 11.000 dolar civarında görmeyi bekleyebilirler. Bunu başaramazsa, en yakın destek bölgesi 6.400$ olacaktır. Teknik açıdan bakıldığında, azalan ticaret hacmi ve düşük likidite nedeniyle ana kripto para için 11.000 dolara ulaşma şansı çok az görünmektedir.

Bitcoin, basın zamanında 9,260$ ​’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu