Bitcoin Fiyatı 32.000 Dolara mı Gidiyor? İşte Ünlü Analistin Tahmini!

Kripto analisti Carl Runefelt, Bitcoin’in bir sonraki adımda 32.000 dolara tırmanma potansiyeline dikkat çekti. Analist, Bitcoin grafiğinde bir yükseliş “boğa bayrağı” paterni tespit etti ve kırılma hedefini 32.000 $ olarak vurguladı.

Boğa bayrağı, aralarında kısa bir konsolidasyon bulunan iki ralliden oluşan bir devam çizelgesi formasyonudur. Salı günü Bitcoin, Haziran 2022’den bu yana ilk kez 30 bin dolara dokunarak fiyat düşüşü bekleyen ayıları hayal kırıklığına uğrattı. Bitcoin, yılın başından bu yana %80 arttı.

Bu yazıyı yazarken, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1,55 artışla 30.313 dolara yükseldi. Analistler, Bitcoin’in teknik faktörleri ve tarihsel emsalleri gerekçe göstererek trendini yükseltmeye devam edebileceğine inanıyor.

Teknik olarak, Bitcoin 28.600 doların üzerinde kaldığı sürece, 32.400 dolardan 33.000 dolara hedefleyerek bir sonraki yükselişinde konsolide olabilir.

Tarihsel emsaller, Bitcoin’in “halving” olayına giden yolda tipik olarak iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Bitcoin, bu çok duyurulan olaydan yaklaşık bir yıl uzakta. Kesin tarih hala bilinmemekle birlikte, Nisan veya Mayıs 2024’te Bitcoin’in “halvingi” bekleniyor. Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin halving, yeni Bitcoin madenciliği ödüllerini %50 oranında azaltıyor. Amaç, Bitcoin arzını kademeli olarak azaltmaktır.

Bazıları bunun Bitcoin fiyatında uzun vadeli bir artışın katalizörü olabileceğini söylüyor. Kısa vadede yatırımcılar, Cuma günkü satış ve tüketici güveni verilerinde Fed’in para politikasına ilişkin yeni ipuçlarını yakından takip edecekler.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dev Şirketler Bitcoin'e Yatırım Yarışında: ETF Başvurularıyla Kripto Para Sektörü Ana Akıma Doğru Hızla İlerliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu