Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 3 ayda 18.6 bin dolarlık fiyat seviyesine geriledi. Piyasa dün biraz direnç gösterdi. Bununla birlikte, büyük bir satış, küresel kripto pazarını sarstı.

Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

Uzmanlara göre, Bitcoin’lerini borsaya yatıran balinaların sayısı büyük ölçüde arttı. Veriler, borsalardaki mevduatın yaklaşık %90’ının balinalardan geldiğini gösteriyor.

Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, on gün boyunca yaklaşık 15 bin Bitcoin’in taşındığını belirtti. Bazıları Kraken kripto borsasına gönderilirken. Bir raporda, bir uzman Bitcoin’in günün başında 20.000 $ fiyat seviyesinde işlem gördüğünden bahsetti. Bununla birlikte, 2017 boğa piyasası sırasında en yüksek fiyatı olduğu için bu BTC için ikonik seviyedir.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %5 düştü. Uzmanlar, BTC fiyatının düşmesinden hemen önce döviz balina oranının yükseldiğini belirtti. Keskin bir artış, balinaların borsalarda aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini ima ediyor.

Oran hala yüksek ve artmaya devam ediyor. Bu endişe verici bir konu ama yine de tipik bir ayı piyasası davranışı.

Büyük tasfiye işaretlendi

Borsada mevduat artıyor, küresel kripto piyasası son 24 saatte 360 ​​milyon dolardan fazla tasfiye kaydetti. Coinglass, en büyük tek tasfiyenin 2.57 milyon dolar değerinde Okex platformunda kaydedildiğini bildirdi.

Verilere göre, son 24 saat içinde Bitcoin’den 125,6 milyon dolardan fazla tasfiye edildi. Long pozisyonda yaklaşık 107 milyon dolar değerinde BTC belirlendi.

Bitcoin, yazım zamanında ortalama 18.939 $ fiyatla işlem görüyor. 

Küresel kripto piyasası da son bir günde %4’ün üzerinde düştü. Şu anda 948 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Sıcak Gelişme: SEC, İlk Defa Bir Bitcoin ETF İçin Onay Verdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu