Bitcoin Fiyatındaki Büyük Artışla Sektördeki Durgunluk Kırıldı; Ünlü Analist BTC Fiyat Tahminini Paylaştı!

Son haftadaki %19.04’lük artışla Bitcoin fiyatındaki canlanma, kripto para sektöründe iyileşme rüzgarları estiriyor. Bu artış, özellikle FTX Borsası’nın çöküşünün ardından yatırım yapmaya başlayanlar gibi, birçok yatırımcıya umut aşıladı.

Bitcoin Fiyatına Genel Bakış

Bitcoin, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olup, fiyat dalgalanmaları en zor tahmin edilen coinlerden biridir. Twitter’da CrediBULL Crypto takma adıyla tanınan tecrübeli bir analist, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi ışığında, Bitcoin fiyatının artık 29.000 – 30.000 dolarlık fiyat aralığında stabil olduğunu belirtti.

Nisan ayından bu yana ilk kez, Bitcoin 30.000 dolarlık direnci aştı ve bu seviyenin üzerinde 24 saatten fazla kalmayı başardı. Bitcoin’in 25.000 dolarlık fiyat aralığından toparlanmasıyla birlikte, CrediBULL Crypto, 30.000 dolarlık desteğin kilit önem taşıdığını ve eğer bu destek korunabilirse, bunun “yeni zirvelere hızla çıkışın başlangıcı” olabileceğini öngördü.

Bitcoin, tüm zorluklara rağmen direnç göstermeye devam etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bazı kripto paralar üzerindeki baskısı, yatırımcıların kararlılıklarını tamamen kıramadı.

Büyümeyi Destekleyen Faktörler

Stablecoin ihraççısı Tether Holdings Limited’in Bitcoin madenciliğine ve Bitcoin’e yatırım yapma planları, sektörde heyecan yarattı. Ayrıca, SEC’nin ilk spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylama ihtimali, Bitcoin’in aylar süren düşüşün ardından yeni zirvelere ulaşabileceği umudunu güçlendirdi. Yaklaşan Bitcoin Halving etkinliği de, yatırımcıların iyimserliğini artıran bir başka faktör oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tom Lee, Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu