Bitcoin Fiyatının Düşüşü 149 Milyon Dolarlık Tasfiyeye Yol Açtı

Bitcoin’in yükselişi ve düşüşü, yatırımcıların aylarca her türlü varlık piyasasını ayakta tutan enflasyon ve resesyon korkuları nedeniyle geri çekilmesiyle geldi. Yatırımcılar ayrıca Fed başkanı Jerome Powell’ın kripto düzenlemesi konusundaki konuşmasını da değerlendirdi.

Powell’a göre, reel ekonomi üzerindeki sınırlı etkisi ışığında, merkezi olmayan finans (DeFi) düzenlemesinin “dikkatli ve düşünceli” bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Devam eden piyasa satışları, son 24 saat içinde kaldıraçlı işleme giren kripto traderları için yaklaşık 149 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı. Coinglass’tan alınan verilere göre, 58.200 tasfiye gerçekleşti.

Kritik 20 bin dolar seviyesinin altında tekrar reddedilen Bitcoin, kısa vadeli yatırımcılar için gerçekleşmemiş önemli bir kayba neden oldu. Bununla birlikte, uzun vadeli sahipleri, kripto paralarını harcama konusundaki isteksizliklerini vurgulayarak kararlı olmaya devam ediyor. Glassnode’a göre bu, Bitcoin piyasa oynaklığının çoğunluğunun kısa vadeli tutucu sınıfla ilişkili olduğunu gösteriyor.

2018 ayı piyasasında görülen perakende yatırımcı tasfiyesi sırasında aylık ortalamanın yıllık ortalamanın üzerine çıkması 474 gün sürdü. BTC fiyatı Haziran ayından itibaren 17.5 bin dolarlık en düşük seviyelerin altına düşerse, mevcut konsolidasyon bölgesindeki yüksek arz konsantrasyonu nedeniyle bir setin kırılması ihtimali devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitfinex Hackerları 630 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Taşıdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu