Bitcoin Google Trendlerde Geri Çekiliyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin Google Trendlerde Geri Çekiliyor

Google trends verilerine göre Bitcoin aramaları düşüş yaşıyor.

Fundstrat Global Advisers kurucu ortağı Thomas Lee, 14 Temmuz’da bir tweet’te son Bitcoin (BTC) geri çekilmesinin sağlıklı olduğunu yazdı.

Lee, tweet’inde, Bitcoin için Google aramalarındaki son düşüşle ilgili endişeleri de ele aldı:

“Bitcoin’in arama trafiğinin düşük olmasına gelince, bunun iyi bir işaret olduğunu düşünüyorum. Bu Bitcoin’deki artışa büyük bir trendin eşlik etmediği anlamına geliyor. ”

Thomas Lee

Arama analizi hizmeti Google Trends’e göre, Google’nin ABD’den gelen Bitcoin aramaları, Haziran ayının sonundaki zirve noktalarından bu yana yaklaşık % 45 oranında azaldı.

Türkiye’den gelen aramalarda da durum farklı değil. Bitcoin Google trends verilerinde Haziran’ın zirve noktasından bugüne aramalarda %40 azalma görülmekte.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 12 Temmuz’da Bloomberg’le yaptığı röportajda, son rallinin çoğunlukla toplam işlem hacminin yaklaşık % 60’ının perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini söyledi.

“Daha hızlı büyüyen kurumlar görmedik.  […] Gördüğümüz şey her iki yerde de pikap yapmak.  Bu sektöre giren kurum sayısı henüz 2019’da muazzam bir artış göstermedi. ”

Changpeng Zhao

Bloomberg ayrıca marj ticaretinin son büyüme için başka bir katalizör olduğunu öne sürüyor. 11 Temmuz’da bildirdiği üzere, Binance, marj alım satım özelliği ortaya koyarak yatırımcıların mevcut dengelerini teminat olarak kullanabilmelerini sağladı. 

 “Yıl sonuna kadar insanların çoğunluğunun marjı belirli bir kapasitede kullanacağını söyleyebilirim.  […] Dürüst olmak gerekirse kullanmak oldukça güvenli. Daha fazla işlem hacmi ve potansiyel olarak fiyatlarda daha yüksek oynaklık olacak.

Changpeng Zhao

Haziran ayının sonunda, Thomas Lee, Bitcoin’in oynaklığının, yatırımcılar için daha uygun bir şekilde uzun vadeli bir yaklaşım sergilemesi gerektirdiğini söyledi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu