Bitcoin Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

  • Max Keizer, Bitcoin’in hızla büyüyen “hashrate”nin en büyük forkları (Bitcoin SV, Bitcoin Cash) için “ölüm çanı” olduğunu iddia ediyor.

RT sunucusu Max Keizer, Bitcoin’in hızla yükselen “hashrate”nin en büyük iki fork olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) için kötü bir alamet olduğuna inanıyor.

“Bitcoin Hashrate’in yeni zirvelere ulaşması BCH & BSV için ölüm çanıdır.”

Bitcoin’in Hashrate’i Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Bitcoin’in yedi günlük ortalama Hashrate’i kısa süre önce tüm zamanların en yüksek değeri olan 135 EH/s’ye ulaştı. Sadece bir ayda yüzde sekizden fazla arttı.

Bu, yeni coinler üretmek için saniyede ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu gösteren önemli bir ağ ölçüsüdür.

Karma (hash) oranı ne kadar yüksekse, ağ potansiyel saldırılara karşı o kadar dayanıklı hale gelir. Bu nedenle, Bitcoin’in forkları orijinal coinin Hashrate’inden yararlanmaya çalışıyor, ancak boşuna.

Bitcoin Cash’in hash oranı aslında geçen ay yüzde 11 düşüşle 2,3 EH/s’ye düştü ve toplam hesaplama gücünün yüzde 1,29’unu oluşturdu. BCH, 2 EH/s’nin biraz üzerinde ile daha da önemsizdir.

Bu arada, BCH/BTC çifti son zamanlarda bir kez daha tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı ve bir zamanlar kralı devirmekle tehdit eden en büyük Bitcoin forkunda tehlike çanları çalmaya başladı.

Bitcoin’in Güç Tüketimi Artık Çek Cumhuriyeti Düzeyinde

Bitcoin’in enerji tüketimi hızla artıyor ve şu anda Çek Cumhuriyeti’ninki ile aynı seviyede.

En iyi kripto aynı zamanda tüm Lüksemburg kadar e-atıktan da sorumludur ve madencilik donanımının yüzde 98’inin modası geçmiş/eksimiş olması bekleniyor, yani Bitcoin‘in e-atıkları artacak gibi görünmektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu