Bitcoin İçin Bir Sonraki Boğa Veya Ayı Piyasası Bugün Belirlenecek, İşte Nedeni

Bugün kripto ve daha geniş pazar için önemli bir gün. ABD enflasyon verilerinin beklenenden düşük gelmesinden sonra ufak çapta bir kripto piyasası rallisi gerçekleşti. Ancak, bir sonraki kripto rallisine veya düşüşüne bugün karar verilecek.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, yıllık Jackson Hole konuşmasını bugün yerel saat ile 17:00’da yapacak

Jackson Hole, yıllık Federal Rezerv toplantısına ev sahipliği yapıyor. Birçok ekonomist bu yıllık etkinliğe katılıyor. Merkez Bankası’nın yıl için ekonomik gündemini belirleyen önemli bir toplantı.

Bir diğer önemli enflasyon verisi olan MoM kişisel tüketim harcamaları da bugün açıklanacak.

Federal Rezerv Kripto Piyasasını Nasıl Etkileyecek?

Federal Rezerv’in Jackson Hole’u kripto piyasası için önemli bir olay olarak hizmet edecek. Merkez bankası ekonomideki enflasyonu kontrol etmekten sorumludur. Haziran ayındaki aşırı yüksek enflasyon verilerinin ardından Fed, faiz oranını normalden daha fazla 75 baz puan artırdı. Hareketin bir sonucu olarak genel ve kripto piyasaları düştü.

Soğutma enflasyonunu gösteren en son TÜFE verileri bir kripto rallisi gördü. Ancak, bazı kilit Fed yetkilileri tarafından yapılan son yorumlar piyasayı endişelendirdi. Minneapolis Fed’in başkanı ve CEO’su Neel Kashkari, Volcker benzeri bir duruş beklentisini ortaya koydu. Paul Volcker, enflasyonu kontrol etme çabasıyla ABD ekonomisini resesyona sürükleyen Fed başkanıydı.

Kashkari en güvercin Fed yetkililerinden biri olarak görüldüğünden açıklamalar daha da endişe verici. Louis Başkanı James Bullard gibi daha şahin üyeler sert duruşlarını sürdürüyorlar. 

Jerome Powell diğer üyelerle aynı fikirde olursa, pazar keskin ve önemli ölçüde düşebilir. Ancak, Powell daha güvercin bir duruş sergilerse yükseliş hareketi beklenebilir.

Powell’ın Konuşmasını Nereden İzlemeli?

Jerome Powell’ın konuşması, Kansas City Fed’in YouTube kanalında yerel saatle 17:00’da canlı olarak yayınlanacak. Kansas City Fed’in ev sahipliği yaptığı Jackson Hole konferansı devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Analist Halving Sonrası İçin Rekor Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu