Bitcoin İçin 4 Kritik Tarih ! - BTC MAGAZİN

Bitcoin İçin 4 Kritik Tarih !

Dünyanın en önemli kripto para birimi olan Bitcoin’in gelecekteki durumunu etkileyebilecek birkaç dönüm noktası var. Eğer bahsi geçen bu Bitcoin takvimindeki olaylar başarılı bir biçimde tamamlanırsa, Bitcoin fiyatının yeniden rekor düzeye çıkabileceği ifade ediliyor. Uzmanlara göre bu gelişmeler piyasayı canlandıracak, bu yüzden Bitcoin yine 20 bin dolara yükselecek.

  • 23 Eylül Bakkt platformu açılacak: Uzun zamandır beklenen vadeli işlem platformu Bakkt 23 Eylül’de resmi bir biçimde açılacak. 18 Ağustos’ta onay alan Bakkt, Bitcoin’in değerini yaklaşık 1000 dolar kadar olumlu etkilemişti. Platformun sektördeki kurumsal yatırımcı sayısını arttırması bekleniyor.
  • 13 Ekim SEC’nin Bitwise değerlendirmesi: SEC, muhtemelen Bitwise’ın Bitcoin ETF başvurusu hakkındaki kararını 13 Ekim’de verecek. Uzmanlar bunun olumlu sonuçlanması halinde Bakkt’tan daha büyük bir etki yaratabileceğini söylüyor.
  • 18 Ekim SEC’nin VanEck/SolidX kararı: SEC, 18 Ekim’de VanEck/SolidX’in yapmış olduğu Bitcoin ETF başvurusunu da değerlendirecek. Bu başvuruların onaylanması ETF’lerin önünü açacak.
  • 28 Ekim Mt. Gox’ın zararının giderilmesi: Bildiğiniz gibi Japonya merkezli Mt. Gox adlı kripto para borsası 2011 yılında hacklenmişti. Bu hack olayı Bitcoin tarihinin en büyük hack skandalı olarak tarihe geçmişti. 28 Ekimde’de hackten ötürü yaşanan mağduriyetleri gidermek için bir rehabilitasyon planı sunulması bekleniyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu