Bitcoin İçin Ünlü İsimlerden Ard Arda Düşüş Tahminleri Geliyor, Düşüşün Piyasaya Faydası Olacak mı?

Kripto para birimleri bu yıl şimdiye kadar sert bir darbe aldı, ancak bazı kripto para birimi yöneticileri, endüstrinin para ve prestij kaybetmesine rağmen bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyor.

Bugün erken saatlerde Web3 Vakfı Bertrand Perez, medya kuruluşu CNBC’ye, devam eden piyasa düzeltmesinin düşük kaliteli projeleri ortadan kaldıracağını söyledi. Bu arada, endüstri katılımcıları hızlı para kazanmak yerine inşa etmeye daha fazla odaklanacaklar.

Kripto para piyasasının değerlemesi, Kasım 2021’in başlarında kabaca 3 trilyon dolara ulaştıktan sonra şimdi 1.18 trilyon dolara düştü. En iyi kripto para birimi olan Bitcoin, bugün erken saatlerde 28.326 dolara kadar düştü.    

Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic, bir yıldan fazla süren aşırı coşkunluğun ardından piyasayı daha rasyonel hale getirmek için sağlıklı bir düzeltmenin gerekli olduğuna inanıyor ve bu da NFT’lerin ve meme token’ların yükselişine yol açıyor.

Özellikle, büyük kripto endüstrisi, önceki ayı piyasasının başlangıcında aynı hissi dile getirdi. 2018’in başlarında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, birçok kripto projesinin sözlerini yerine getirmediğini belirtti. Sektör o yıl tam anlamıyla bir kripto kışı yaşadı ve birçok uzman aynı senaryonun bu sefer gerçekleşebileceğine inanıyor.         

Guggenheim CIO’su Scott Minerd kısa süre önce Bitcoin fiyatının 8.000 dolara düşebileceğini tahmin etti.

SkyBridge’den Anthony Scaramouch, en iyi kripto para biriminin fiyatının 18.000 dolara düşebileceğini söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amerikan Çok Uluslu Finans Şirketinden Bitcoin Hamlesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu