Bitcoin İşlemleri Hızlandırılabilir mi? Nasıl Hızlandırılır?

Hızlı bir Bitcoin transferi yapmanız mı gerekiyor? Dünyada eşler arası değer transferinin en iyi örneği olan ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, ağda inanılmaz fazla trafiğe sahiptir. Çok fazla işlem ve transfer, yeni işlemlerin uzun sürmesine yol açıyor. Bu problem can sıkıcı olsa da çözümü var. Bitcoin işlem hızlandırıcıları, ücretsiz veya ücretli olarak hizmet vererek yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu içerikte Bitcoin işlem hızlandırma yöntemleri listesinden bahsedeceğiz.

Bir Bitcoin işlemini daha hızlı işlemek için bazı platformları kullanabilirsiniz. Bitcoin blok zinciri, işlenmek için mempool’da bekleyen işlemleri ödedikleri işlem ücretine göre sıra sıra madencilere yönlendirmektedir. Yani eğer anlık ortalama işlem ücretinden düşük bir ücret ödediyseniz o işlemin onaylanması için ekstra bir süre beklemeniz gerekecektir.

Bitcoin işlem hızlandırıcıları, işlem id’nizi tekrar paylaşarak bir madencinin o işlemi öncelikle onaylaması için öne aldığınız bir sistemdir.

En İyi Bitcoin Hızlandırıcıları

Piyasada yaygın olarak kullanılan birçok platform var ve kullanmanız için içlerinden birkaçını derledik.

BTC Nitro

Bitcoin İşlemleri Hızlandırılabilir mi? Nasıl Hızlandırılır? 2
BTC Nitro

BTC Nitro, kullanıcılara hem ücretsiz hem de ücretli hizmet sunan bir BTC işlem hızlandırıcısıdır. Ücretsiz hizmet, işleminizi ağ içindeki özel ve genel düğümlere tekrar yayınlayabilmeyi sağlar. Özellikle mempool’da takılan işlemler için kullanılan bu hizmet, 6 saatte bir ücretsiz hak tanımaktadır.

Eğer BTC Nitro’nun ücretli hizmetini kullanırsanız, işleminiz otomatik olarak bir sonraki bloğa eklenir. Ücretli hizmetin maliyeti $25’dır.

BitAccelerate

Bitcoin İşlemleri Hızlandırılabilir mi? Nasıl Hızlandırılır? 3
BitAccelerate

BitAccelerate, ücretsiz hizmet sunan popüler bir Bitcoin işlem hızlandırıcısıdır. Web sitesini açtıktan sonra kutuya TXID’nizi yazıp hızlandıra basarsanız işleminiz ağdaki on ayrı düğüme tekrar gönderilir. Aynı işlem tamamlanana kadar 6 saatte bir kez tekrar yayınlama yapabilirsiniz. Ücretsiz olmasına rağmen iyi iş gören bu site, hızlı bir BTC transferi yapma ihtiyacı duyduğunuz anda denemeye değerdir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin SV (BSV) Nedir? Bitcoin SV (BSV) Geleceği ve Yorum 2022

ViaBTC

Bitcoin İşlemleri Hızlandırılabilir mi? Nasıl Hızlandırılır? 4
ViaBTC

ViaBTC, temelde borsa, madencilik havuzu, birçok kaynak ve araç da sunan bir platformdur. Madencilik kâr sıralaması, kâr hesap makinesi, işlem yayınlama, işlem hızlandırıcı gibi çeşitli araçlara sahip platform, ücretsiz ve ücretli şekilde işlem hızlandırmaktadır. Boyutu 0,5 KB’den küçük işlemler ViaBTC’nin ücretsiz Bitcoin işlem hızlandırıcısı ile ağda tekrar yayınlanır. Saatte 100 adet işlemi ücretsiz olarak hızlandırabilirsiniz.

Ücretli hızlandırıcıda ise boyut sınırı yoktur ve işleminiz doğrudan madencilik havuzlarına gönderilir.

ConfirmTX

Bitcoin İşlemleri Hızlandırılabilir mi? Nasıl Hızlandırılır? 5
ConfirmTX

BitAccelerate gibi kolay bir arayüz sunan ConfirmTX, BTC işlemlerinizi hızlandırabilmeniz için işlem kimliğinizi yapıştırabileceğiniz bir metin kutusu sağlar. İşlemin boyutu, işlem için ödenen ücret, daha önce onaylanmamış bir dizi işlem, ağın tıkanıklık oranı gibi şeylere bağlı olarak farklı hızlandırma ücretleri sunan bu platform, ücreti ödedikten sonra işleminizi daha hızlı işlem için sıranın önüne geçirecektir.

ConfirmTX, işleminiz kısa sürede onaylanmazsa hızlandırma ücretinin tamamen iade edileceğini taahhüt etmektedir.

Bitcoin daha da popüler hale geldikçe ağda gerçekleştirilen işlem sayısı da paralel şekilde artıyor. Bazen bir işlem için bir günden fazla beklemek gerekebiliyor. Bitcoin işlem hızlandırıcılar, ağda sıkışan işlemleri ağdaki madencilere ve düğümlere tekrar göndererek veya işlemi son bloğa ekleyerek daha düşük işlem süreleri sağlıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu