Bitcoin Jackson Hole Etkinliği Beklentiyle 23.000 Doları Hedefliyor

Ağustos ayının son haftası, kripto piyasasında örtük ama nispeten cesaret verici olumlu işaretlerle işaretlendi. Bitcoin 21.500 $ seviyesinin üzerine geri döndü. Olumsuz haberler almazsak, 21.500 $ ‘lık yeniden testten sonra yerel olarak 23.000 $’ a kadar büyüme bekleyebiliriz.

Bitcoin Jackson Hole Etkinliği Beklentiyle 23.000 Doları Hedefliyor 2
Kaynak: TradingView

Ne yazık ki ya da neyse ki, kripto piyasasının düzeni sadece teknikle değil, aynı zamanda temellerle de belirlenir, özellikle de FED başkanının Jackson Hole’da yarın düzenlenecek olan yıllık sempozyumda yapacağı konuşma gibi önemli olaylar ufuktayken.

Powell’ın bu etkinlikteki konuşması, Fed’in olağan basın toplantılarından çok daha bilgilendirici olacak. Bu yıl piyasalar konuşma için iki senaryo ortaya koyuyor. Temel versiyon, enflasyonun inanılmaz derecede yüksek olduğu gerçeğine odaklanıyor, ancak Fed ekonomik büyümeyi sürdürmek için onunla savaşacak. İkincisinde, olumsuz olanda Powell, Fed’in yükselen fiyatlar ile mücadele etmek için faizleri yoğun bir şekilde artırması gerektiğini ve ABD ekonomisinin bundan zarar görebileceğine değinecek.

Powell’ın önceki konuşmaları göz önüne alındığında, büyük olasılıkla düzenleyicinin durumu kontrol altında tuttuğuna dair bir güven göstergesi beklenebilir. Bu durumda, FED Başkanının konuşması yeterince ikna ediciyse, olumlu eğilimin geçici olarak devam etmesini bekleyebiliriz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son Rapora Göre Bitcoin'in Çevreye Etkisi Abartılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu