Bitcoin, PayPal Haberinden Sonra Yılın Zirvesine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin, PayPal Haberinden Sonra Yılın Zirvesine Ulaştı

  • Bitcoin, son dört saatte neredeyse %5 arttı ve PayPal, BTC’nin şuan ki rallisi için güçlü bir katalizör haline geldi.

Bitcoin şimdi 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.689$’a ulaştı. Yerel saat ile 18:30 dolaylarında Bitstamp borsasında bu seviye kaydedildi. Bitcoin, 17 Ağustos’ta ulaştığı 12.473$’lık önceki zirvesini gölgede bıraktı.

En büyük kripto para birimi, aylarca süren spekülasyonların ardından, PayPal nihayet Bitcoin’e geçişini onayladıktan sonra beş günlük rallisini uzatmayı başardı.

PayPal Kripto Hedeflerini Doğruladı

21 Ekim’de yaptığı açıklamaya göre PayPal, Paxos Trust Company ile ortaklık kurduktan sonra yakın gelecekte Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın almaya ve tutmaya izin verecekti.

PayPal, Haziran sonunda New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) tarafından “önerilen koşullu sanal para birimi” lisansının ilk sahibi oldu.

286 milyon PayPal kullanıcısı, dünya çapında desteklenen 26 milyon satıcıdan kripto ile alışveriş yapabilecek. CNBC’den Jim Cramer, bunu “harika bir hamle” olarak nitelendirdi.

Kripto Para Birimleri ve PayPal Hisseleri Yükseliyor

Dünkü Bitcoin yükselişi ile ezilen altcoinler de şu anda yeşil bir denizde yüzüyor. Litecoin şu anda %7,12’lik bir kazançla altcoinlere öncülük ediyor.

Yine de CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin hakimiyeti artmaya devam ediyor ve bu ayın en yüksek seviyesi olan %61’e yükseliyor.

PayPal hisseleri de Bitcoin haberleri nedeniyle %3’ün üzerinde yükseliş gördü. PayPal, şu anda S&P 500 endeksinde en çok kazanan hisselerden biridir.

Paypal hisseleri, yılbaşından bugüne kadar elde ettiği %93’lük kazanç ile şimdiye kadar Bitcoin‘den daha iyi performans gösterdi. Lider kripto para birimi ise yılbaşından bugüne kadar %72 arttı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu