Bitcoin Satın Almak İçin Şu An Doğru Zaman mı?

Küresel Kripto piyasası, Fed’in faiz oranlarını tekrar 75 baz puan artırmasından sonra bile yeşil endeksler bastı. Bitcoin (BTC) fiyatı toparlanarak 23 bin dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem gördü. Ancak uzmanlar, uzun vadeli sahiplerinin artık zararına satış yaptığını öne sürüyor.

Bitcoin uzun vadeli sahipleri baskı altında

Cryptoquant tarafından hazırlanan bir rapor, Bitcoin’in tarihinde mevcut durumla eşleşebilecek birkaç an olduğunu belirtti. UTXO, 155 günü aştı, bu sahiplerin çoğu yüksek bir taban maliyetle girdi ve BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesini umuyordu.

Uzman, bunun daha fazla Bitcoin satın almak için iyi bir fırsat olduğunu ima etti. Sahipler şu anda baskı altında ve satıcının hareketi nedeniyle satmak zorunda kalıyorlar. Ancak, istikrarsız makroekonomik durumlar buna daha fazla baskı ekliyor.

2015-2016 ayı piyasası civarında Bitcoin uzun vadeli sahiplerinin kâr oranının yaklaşık 400 gün boyunca 1.00’in altında kaldığını ekledi. Bu, doğrudan uzun vadeli UTXO’ların gerçekleşen fiyata kıyasla zararla tüketildiğini gösterir.

2018-2019’a bir göz atarsak, aynı gösterge satışları yaklaşık 320 gün boyunca bir kayıp sinyalinde gösteriyordu. Bu arada, daha sonra BTC fiyatı toparlandığında sahiplerinin kârla satmaya gittiğini de sözlerine ekledi.

Rapora göre, 28 Temmuz 2022, uzun vadeli sahiplerinin zararına satış yapmaya başlamasının 65. günü oldu. Bu, eldeki nakitle birikim bekleyen yatırımcılar için iyi bir gösterge.

BTC fiyatı %9 arttı

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %9’un üzerinde arttı. BTC, yazım zamanında ortalama 23.464 dolar fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %50’den fazla artarak 40 milyar doları aştı.

Bununla birlikte, kripto piyasasının değeri son gün içinde %7’den fazla arttı. Şu anda 1.07 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   PayPal'ın Eski Başkanı David Marcus: "Bitcoin'in Asıl Amacı Alışveriş Yapmak Değil!"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu