Bitcoin Şimdi Ne Kadar Uzağa Fırlayacak?

  • Altın düşkünü Peter Schiff, Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki artışını yorumladı ve BTC’nin geçmişte 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra her defasında olduğu gibi geri çekilebileceğini söyledi.

Açık sözlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, BTC’yi 10.000 doların üzerindeyken, Bitcoin fiyat eylemi hakkında yorum yapmak için Twitter’a gitti. Schiff, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra üç kez yaptığı gibi bu kezde dalacağını düşünüyor.

Ayrıca ünlü Bitcoin eğitimcisi Anthony Pompliano’yu YouTube’daki canlı şovunda tartışmak ve altının, “tüm zamanların en yüksek seviyesi” hakkında konuşmak için davet etti.

“Bitcoin 10K’nın Üzerine Çıktı, Bir Sonraki Düşüş Ne Kadar Büyük Olacak?”

Peter Schiff tweetinde, izleyicilere görkemli 2017 rallisinden bu yana, Bitcoin’in şimdiye kadar üç kez önemli 10.000$ seviyesinin üzerine çıktığını hatırlattı.

İlk iki yükselişten sonra BTC yüzde 38 ve yüzde 63 düştü. Bu yılın Mayıs ayında ki düşüş sadece yüzde 15’ti. Peter Schiff, bu sefer Bitcoin’in uzun süre 10.000 doların üzerinde olmayacağından ve kendisine ve dinleyicilere şunu soruyor: Bitcoin bu sefer ne kadar uzağa gidecek?

“Bitcoin’in Önemli Bir Genel Direnci Var, Altının Yok”

Schiff-Pomp’un YouTube’daki konuşmasından sonra çıkan bir diğer tweet’inde altın düşkünü ve Euro Pacific Capital CEO’su konuşma sırasında Pomp’a söylemeyi unuttuğu bir şeyi tweetledi.

Schiff’e göre, şu anda 10.200 dolar olan Bitcoin, 20.000 dolara doğru daha da yükselmesini zor bir hedef haline getirecek güçlü bir genel dirence sahip.

Bununla birlikte, Bitcoin eleştirmeni, altının (tüm zamanların en yüksek değeri 1.900 dolara ulaştı), bunun üzerinde bu baskıya sahip olmadığını söylüyor.

Bitcoin’in Yıllık Büyümesi

Pompliano ve Schiff, altın ve Bitcoin’in yıllık büyümesini tartıştıklarında, XAU’nun (altının) yüzde yirmi yedi arttığı, Bitcoin (“dijital altın”) yüzde otuz beşten fazla arttığı ortaya çıktı. Pompliano’a göre — bu bahsettiği gibi “büyük çocuk hareketi”.

Quantum Economics Analytics bülteninin kurucusu Mati Greenspan, Bitcoin’in şimdiye kadar varlıklar arasında lider olduğu ve büyüme yüzdesine bakarak açık bir grafik yayınladı.

“Yılın başından beri …: Turuncu = Bitcoin; sarı = Altın; kırmızı = Nasdaq 100, mavi = S&P 500, yeşil = Dolar Endeksi.”

Bitcoin’den Çok Daha Fazla Altın Var

Kraken CEO’su Jesse Powell ve Bitcoin maksimalist Max Keizer’ın , benzer içerikli tweetler yayınladılar; Powell, Dünya’daki ve evrendeki altın arzının %100 olduğuna; yani kıt bir varlık olmadığını; altın düşkünlerine (ve Keizer’ın Peter Schiff’i doğrudan etiketlediğine) işaret ediyor gibi görünüyor.

“Evrendeki altın arzı temelde sonsuzdur. Galaksimizde yaklaşık 100 milyon Dünya değerinde altın olmalı.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın