Bitcoin Sohbeti: Neşeli Günler Geri Döndü! - BTC MAGAZİN

Bitcoin Sohbeti: Neşeli Günler Geri Döndü!

Merhabalar gönüldaşlar; uzun zamandır piyasalar üzerine sohbet etmemiştik. Malumunuz üzerine majör konumuz elbette Bitcoin’deki hareketlilik ve bu durumun altcoinler üzerindeki tahmin edilebilir etkileri.

Geçtiğimiz hafta birçok kişinin algısını meşgul eden bir hareketlilikle, boğa sezonlarından alışkın olduğumuz, eskilerin “yazdan kalma bir gün” diye tabir edebileceği boğa sezonundan kalma saatler yaşadık. Saatler içinde 500$ değer kazanan Bitcoin, yükselişine devam ediyor mu etmiyor mu derken doğal olarak hepimizi heyecanlandırdı. Arada düzeltmeler yaşayan fakat dalgalı kuruna devam eden Bitcoin‘in şu sıralar değeri ise 5240$ civarlarında.

Şu an bir gerçek mevcut ki Bitcoin artık yeni konumunu buldu. Kimine göre bu süreç altı ay devam edeblir. Kimilerine göre 8000$ seviyelerine tekrar çıkmadan boğa sezonundan bahsetmek yersiz. Kimilerine göre ise tüm zamanların teknik analizi yapıldığında bu hareketlilik bir takım benzerliklerinden ötürü boğa sezonu göstergesi. Ama her şeyden önemlisi bir süredir Bitcoin konuşuluyor! Bu hepimiz için oldukça mühim. Unutmayalım reklamın iyisi kötüsü olmaz. Ne kadar çok üzerine konuşulursa o kadar çok Bitcoin’e pozitif yansıyacağını düşünmek, çok da yersiz değil.

Bizler için spesifik olan nokta ise ne kadar piyasaya hakimiz? Önceki yazılarımda da anlamından bahsettiğim “piyasa psikolojisi” bu durumlardan nasıl etkileniyor? Piyasa psikolojisini ne kadar doğru anlayıp yatırımlarımızda pozisyonlarımızı belirleyebiliyoruz? Bir diğer soru ise  altcoinler bu durumlardan nasıl etkilendi ve nasıl etkilenecek?

Her hareketlilik yeni bir fırsat !

Bitcoin’deki ani yükselme ile altcoinlerin büyük bir çoğunluğu btc bazında normal olarak değer kaybetti ve borsalardaki kimi traderlar altcoinlerden çıkıp, Bitcoin olarak varlıklarını muhafaza etti. Ve altcoinlerin dip noktasını yakalayıp yeni alımlar gerçekleştirerek bir olaydan iki defa karlı olma şansı yakaladılar. Altcoinlerin dengelenme halleri bazen uzun sürse dahi bu plan genelde işe yarar. Yani kimileri için bir taşla iki kuş vurmak bu mantıkta çok da zor olmadı.

Eğer panik hali ile hareket ederseniz her zaman olduğu gibi bu tarz hareketlenmelerde de zararlı çıkabilirsiniz. Kulaktan dolma bilgiler yerine kişisel araştırmalarınızla edindiğiniz bilgiler ve aldığınız pozisyonlar her zaman en doğrusudur.

Bir diğer konu ise kripto borsaların tepkileri. Kripto borsalarda bazı altcoinlerin pump yaşaması, her kripto borsasının kendi kripto para birimini öne çıkartacak hamlelerde bulunması gibi durumlar ise bu tarz dalgalanmalarda en çok gördüğümüz olaylardan birisi.

Son olarak hatırlatmak isterim ki asla beklenti içine girerek kendinizi mutsuz etmek için tohumlar ekmeyin. Dikkatli gözlem ve analizde bulunup pozisyonlarınızı düşünerek alın. Bir hareket içine girmediyseniz ve vaktiniz varsa bekleyin. Pozisyon almanız gerekiyor ise de araştırmadan asla yatırım yapmayın.          

Denizlerle haşır neşir olanlar bilirler. Dalgalı havalarda balık daha bol olur. Bu metaforu kripto piyasalar için de kullanabiliriz. Ne kadar dalgalı kur o kadar kazanç fırsatı. Harekette bereket vardır. Hepinize boğa sezonu tadında kazançlar diliyorum. İyi avlar!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu