Bitcoin Spot ETF İçin Yeniden Başvurular Yapıldı: Analistlere Göre BTC Fiyatında Büyük Etki Oluşturacak

Varlık yönetim firmaları, Bitcoin Spot ETF (Borsa Yatırım Fonu) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurularını yeniden yaptılar. Birçok uzman, bu ETF’nin onaylanmasını Bitcoin için büyük bir olumlu tetikleyici olarak görüyor. Analist Tom Dunleavy’ye göre, Bitcoin Spot ETF’nin piyasaya sürülmesi için çok fazla para gerekiyor.

BlackRock, VanEck, Bitwise, Fidelity gibi firmaların başvuruları onaylanırsa, bu firmaların Bitcoin almak için 200 ile 400 milyon dolar arasında bir miktarı harcaması gerekebilir.

Dunleavy’nin bu yorumları, 5 Temmuz 2023’te 10.000’den fazla Twitter takipçisiyle paylaşıldı. Büyük miktarda para, Bitcoin alımı için kullanılacak. Hatta 400 milyon dolarlık büyük bir Bitcoin alımı bile yalnızca başlangıç olabilir, çünkü daha fazla ürünün geleceğini belirtti.

Bu durum, Bitcoin fiyatında büyük dalgalanmalara neden olacak. Şu anda Bitcoin’e dost olan kuruluşlar, Bitcoin’in mevcut arzının %7’sinden fazlasını tutuyorlar, yani 50 milyar doların üzerinde bir değeri var. Bitcoin, 30.000 dolar seviyesini korumaya çalışıyor.

Dunleavy, 25 milyon doların altında bir değere sahip olan ETF’lerin başlatılmasının onun için sürpriz olacağını belirtti. BlackRock, başvurusunun başka bir versiyonunu ABD düzenleyicisine sundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Orta Amerika'nın En Büyük Bankası, Bitcoin Uygulamasında El Salvador'a Yardım Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu